Варіанти контролю палива

Варіанти контролю палива з мінімальними витратами

Найпростіші варіанти контролю палива - це нормативний і по CAN шині.

Контроль палива, це одна з найбільш затребуваних функцій у GPS моніторингу. Реалізувати контроль палива можна кількома способами, як простими та недорогими, так і складнішими. Результат, звичайно, теж буде різний. У цій статті ми розповімо про два прості способи контролю палива. Обидва способи об'єднує те, що в них не потрібно купувати та встановлювати датчики рівня або витрати палива.

Нормативний контроль

Цей метод контролю палива підходить абсолютно всім транспортних засобів. Для його реалізації потрібний лише GPS трекер. Найчастіше нормативний контроль витрати палива використовується в легкових машинах, а також в інших транспортних засобах, де фізично неможливо встановити паливний бак датчик, або бак має настільки малу глибину і обсяг, що установка датчика палива недоцільна.

Варіанти контролю палива із встановленням датчика палива

Для реалізації такого методу контролю ви вводите в програму значення середньої витрати палива, наприклад 12 л на 100 км. При цьому можна встановити корекцію витрати залежно від пори року, наприклад, у зимові місяці витрата не 12, а 13,5 літра на 100 км. Програма GPS моніторингу обчислює загальну витрату палива, використовуючи вашу цифру середньої витрати та дані про пробіг.

Причому пробіг обчислюється не за одометром, який не є точним приладом, а за супутниковими даними. Таким чином, використовуючи лише недорогий GPS трекер та дані про середню витрату, ви можете отримати інформацію про загальну кількість витраченого палива за період часу. Так як при цьому не використовується датчик рівня палива, такий спосіб контролю підходить для будь-яких видів палива – бензин, газ та дизельне паливо.

Контроль за CAN шиною

Варіанти контролю палива можуть бути і складніші і дорожчі, для реалізації яких також не потрібний датчик палива. Як і при нормативному контролі, потрібен тільки GPS трекер, проте набагато складніший, що має можливість підключення до цифрової шини даних автомобіля. У CAN шині є велика кількість інформації від різних датчиків автомобіля.

В основному ця інформація марна для вас, так є швидко мінливі дані, такі як кут нахилу педалі газу, або миттєва витрата палива. Але такі параметри, як середня витрата палива та загальна накопичувальна витрата можуть бути корисними. Як і за нормативного контролю типу палива немає значення. Контроль за CAN шиною буде працювати з бензином та дизельним паливом.

Для реалізації такого методу контролю палива, GPS трекер спеціальної модифікації приєднується до CAN шини. Програма GPS моніторингу крім даних про рух машини, починає отримувати величезну кількість даних із CAN шини. Наше завдання – вибрати корисні для вас дані про середню та накопичувальну витрату палива.

Якщо на ваших автомобілях ще не встановлено таку систему, напишіть, або зателефонуйте нам.

Більше корисної та цікавої інформації про GPS системи та контроль палива авто читайте  тут.