Точність GPS трекерів

Точність GPS трекерів при визначенні місця розташування

Розглянемо точність GPS трекерів при обчисленні своїх географічних координат, що фактично окреслює видимий розташування транспортних засобів на карті.

Перші GPS трекер з'явилися в нашій країні 15-18 років тому. Вони були недосконалі у всьому - неточно визначали координати і не мали стійкого каналу передачі цих координат. В якійсь мірі GPS трекер випереджали час. Адже для роботи системи GPS моніторингу потрібно три речі - точне визначення координат, стабільна передача координат на будь-якій відстані з будь-якого місця і точні карти. Нічого цього на початку 2000-х років не було.

Точність GPS трекерів при визначенні місця розташування

Сьогодні GPS трекер стали досконалими. Їх розміри зменшилися, точність збільшилася, і вони придбали багато додаткових властивостей, крім визначення місця розташування. На початку існування GPS трекерів була тільки одна доступна навігаційна система - GPS. Решта системи навігації з'явилися набагато пізніше і в перший час були гірше GPS і недоступні для цивільного використання.

GPS трекер, які наша компанія пропонує сьогодні, визначають місце розташування вже за трьома навігаційних систем одночасно. Це GPS, ГЛОНАСС і GALILEO. Це дає трекерам дуже високу точність, навіть без використання зовнішніх антен. При правильній установці трекера в автомобілі, похибка не перевищує 2-5 метрів. Така точність достатня для більшості застосувань. Більш висока точність потрібна в сільському господарстві, точніше при деяких видах сільгосп робіт. Там використовуються GPS системи з диференціальної поправкою. При цьому точність може досягати декількох сантиметрів.

 

 

Точність GPS трекерів, використовуваних в сільському господарстві досягає 3-5 сантиметрів

Такі надточні GPS системи використовуються не для GPS моніторингу, а для управління сільгосптехнікою. Адже людина не може вести трактор з такою точністю.

Хороша точність потрібна сучасним GPS трекера ще й для точного підрахунку пробігу. Адже пробіг використовується в тому числі і в розрахунку витрати палива. За весь час існування GPS трекерів регулярно виникає питання - що точніше у визначенні величини пробігу, трекер, або одометр. Чи можемо відповісти однозначно - трекер точніше, причому набагато. І найголовніше, точність трекера не змінюється з часом, а точність одометра постійно погіршується в міру зносу. Навіть в новій машині одометр має похибка 5-10%, і вона постійно збільшується. А похибка трекера 1-2%.

 

Відображення роботи сільгосп-техніки, оснащеної GPS трекером

Коли ми говоримо про точність GPS трекерів можна забувати про точність карт. Раніше, якщо ми бачили, що трек машини йде не по вулиці, а по домівках, ми вважали, що трекер поганий. А швидше за все неточною була карта, на якій відображалося рух машини. Карти сьогоднішнього дня дуже точні і до того ж їх кілька різних. Ви завжди можете вибрати ту, яка хороша відображає потрібний вам регіон. Для GPS моніторингу вантажоперевезень використовують векторні карти, а для контролю роботи сільгосптехніки - супутникові знімки.

Точність GPS трекерів потрібна ще й для визначення адрес стоянок і зупинок. Адже GPS моніторинг потрібен не тільки для онлайн стеження за машинами, а й для формування текстових звітів про пробіг, тривалості та адресами стоянок і зупинок, витраті палива, мотогодинах, швидкісних режимах.

До речі, про швидкість. Крім розташування і пробігу, GPS трекер визначають і відображають швидкість руху. Дані про швидкість використовуються в різних звітах, наприклад контроль швидкісних режимів, або в порівнянні стилю водіння різних водіїв.

Точність GPS трекерів залежить і від прийомної антени, і від модуля GPS, і від місця монтажу

Також точність GPS трекерів важлива і для підрахунку витрати палива. Контроль витрати палива, це одна з найважливіших функцій GPS моніторингу, після контролю місця розташування. Щоб середня витрата на 100 км вважався правильно, повинен дуже точно підраховувати пробіг. А для цього повинна чітко визначених кожна точка треку. До речі, для підрахунку пробігу карта взагалі не потрібна. Карта потрібна тільки для відображення треку, тобто для візуалізації.

Деякі трекери можуть визначати місце розташування не тільки по GPS, але і по LBS, тобто з базових станцій стільникового зв'язку. Цей метод можна вважати резервним, на той випадок, коли трекер з якихось причин не може визначити координати автомобіля по супутникових навігаційних систем. При цьому точність буде набагато гірше. У місті замість 2-5 метрів, точність по LBS може бути 200-500 метрів. За містом до декількох кілометрів. Таким чином LBS потрібна у випадках, коли трекери використовують не для цілей логістики, а для безпеки, тобто як охоронні пристрої.

Якщо ви підбираєте трекер для своїх машин, зателефонуйте, або напишіть нам, і ми проконсультуємо вас. У нас є в продажу трекери і маяки, для машин і для людей, з абонплатою і з безкоштовним використанням.