Самостійна установка GPS трекера

Самостійна установка GPS трекера на автомобіль

Після покупки, установка GPS трекера і підключення його до бортсети автомобіля може бути організовано різними способами. Це можна зробити практично на будь-якому СТО. Ми продаємо GPS трекер повністю готові до роботи, і після підключення живлення вони починають працювати відразу, визначаючи місце розташування автомобіля і передаючи його на ваш комп'ютер, або смартфон. Працівники СТО мають досвід установки і підключення GPS трекерів, враховують вимоги до місця встановлення в авто і положенню самого трекера. Сучасні GPS трекер для легкових машин не мають зовнішніх антен. Супутникові та стільникові антени знаходяться всередині корпусу трекера і орієнтовані до однієї з його сторін.

Самостійна установка GPS трекера

Як правило, на корпусі трекера є пояснюючий напис, на яку, проте ви, швидше за все не звернете уваги. Цей напис означає - «Монтаж цією стороною вгору». Тобто, установка GPS трекера повинен бути в автомобілі не боком і не догори ногами, а саме цим боком догори, тобто до супутників. Якщо розташувати GPS трекер догори ногами, у його супутникового приймача різко падає чутливість, так як внутрішня GPS антена буде звернена до землі.

Як показує досвід, навіть при неправильній установці, GPS трекер все одно продовжує визначати місце розташування, але похибка збільшиться.

Однак, це ще не все. Друга вимога - ніякого металу над трекером. З чим це пов'язано? Головним чином з відстанню від супутників до вашого трекера. В середньому це відстань 20000 км, а потужність передавача на супутниках всього 50 Вт. Від супутників до трекера доходить дуже слабкий сигнал, і якщо його додатково екранувати металом, він і зовсім може не дійти до антени GPS приймача. Таким чином, найкраще місце розташування GPS трекера - під передньою пластмасовою панеллю автомобіля. При цьому над трекером будуть два матеріали - пластмаса і скло.

Набагато гірший варіант, це розміщення GPS трекера в бардачку. І найбільш невдалий варіант - трекер під металевим капотом. Однак, як показує досвід, сучасні GPS трекер мають настільки високою чутливістю, що можуть працювати навіть в таких умовах, але їх робота при цьому не гарантується, тому що це явне порушення умов експлуатації.

 

У нас є в продажу спеціальна модель GPS трекера, призначена саме для установки під капотом. У таких трекерах встановлена GPS антена приблизно в 4 рази більшого розміру, ніж зазвичай. Вона має дуже високу чутливість. Такі трекери можуть встановлювати страхові компанії на нових, дорогих автомобілях. Важливий момент - установка трекера не вимагає робіт на СТО. Трекер клеїться на двосторонньому скотчі прямо на акумулятор і підключається до його клем короткими проводами.

Самостійна установка GPS трекера безпосередньо на акумулятор

Третя вимога при монтажі GPS трекерів, це підключення харчування. Для трекера підходить будь-яка напруга від 10 до 30 В, але це не означає, що підключати його можна куди попало. Постійне харчування в даному випадку набагато важливіше, ніж напруга. Тобто, ви повинні знайти точку, де напруга живлення присутній завжди.

Очевидно, що ця точка знаходиться до замка запалювання, а не після нього. При цьому GPS трекер знаходиться під напругою завжди, незалежно від того, машина стоїть, або їде. Не варто турбуватися, що трекер може розрядити акумулятор. Сучасні трекери споживають всього 20-30 мА / год, коли автомобіль стоїть.

 

Багато хто запитує, чи є в GPS трекер внутрішній акумулятор? Так, є, але його призначення не зовсім те, що ви собі уявляєте. Внутрішній акумулятор в більшості трекерів (крім персональних трекерів і GPS маяків) є резервним живленням, а не основним. Він може живити трекер протягом нетривалого часу (2-5 годин). Головне завдання резервного акумулятора, дати можливість трекеру передати повідомлення про відключення основного харчування і продовжувати працювати якийсь час.

Отже, установка GPS трекера зроблена правильно, під передньою панеллю приладів, і правильно підключили харчування. Приблизно через хвилину трекер передасть своє місце розташування. Надалі ви бачитимете напрямок руху, швидкість, пробіг, тривалість і адреси стоянок і зупинок і багато іншого.

Наші трекери мають додаткову можливість, це дистанційне відключення запалювання. Це функція може бути корисною, якщо ви використовуєте трекери не тільки для логістичних цілей, але і для охоронних. Підключення дистанційній зупинки двигуна ми рекомендуємо проводити на СТО.

Компанія ТОВ ВІДІС пропонує сучасні, сертифіковані GPS трекер і GPS маяки для самих різних завдань. У вас може бути найрізноманітніша техніка - легкові та вантажні автомобілі, автобуси, трактори, екскаватори, навантажувачі, автокрани, катери, легкі літаки і вертольоти. Просто зателефонуйте нам, і ми вирішимо Вашу проблему якісно і за мінімальні гроші.