Перевезення охолоджених продуктів

Перевезення охолоджених продуктів з контролем температури

Лето, жара… Перевозка охлажденных продуктов авторефрижераторами востребована, как никогда. Перевозят охлажденные напитки, молочную продукцию, замороженное мясо, рыбу… Наши решения по контролю температуры груза с помощью системы GPS мониторинга помогут избежать разногласий между грузополучателями и грузоперевозчиками.

До недавнього часу застосовувалися звичайні, аналогові датчики температури у вантажному відсіку, які підключалися до GPS трекера, які знаходяться в кабіні. Зараз ми можемо запропонувати кілька рішень, які охоплюють весь спектр застосування дистанційного контролю температури в вантажоперевезеннях.

Почнемо з того, що ми застосовуємо зараз тільки цифрові датчики температури. Вони мають високу точність і захищені від перешкод в електрообладнанні автомобілів.

Один трекер - один термодатчик.

Перевозка охлажденных продуктов с GPS контролем температуры

 

Це просте і недороге рішення, що підходить для більшості випадків. Реалізувати його можна кількома способами залежно від типу автомобіля. Якщо у вас невеликі автомобілі з холодильними установками, типу мікроавтобуса, можна встановити GPS трекер в кабіні і провідний термодатчик в вантажному відсіку. Трекер з'єднаний з термодатчиком проводом, по якому йде і харчування, і дані про температуру.

 

 

Измерение температуры беспроводным датчиком в системе GPS мониторинга

Якщо автомобіль гарантійний, і ви не хочете тягнути дріт з вантажного відсіку, можна застосувати інше рішення - трекер і бездротовий датчик температури. В кабіні знаходиться GPS трекер, який отримує дані про температуру в вантажному відсіку по каналу блютуз від бездротового, цифрового термодатчика. Датчик повністю герметичний, харчується від внутрішньої Li-Ion батареї, якої вистачає на кілька років безперервної роботи.

У цього рішення є особливість - герметичний, пластмасовий корпус датчика температури має низьку теплопровідність і, як наслідок, деяку інерційність при вимірюванні температури. Тому таке рішення підходить для довгих поїздок, коли двері вантажного відсіку відкриваються рідко.

Перевезення охолоджених продуктів на короткі відстані вимагає іншого рішення. Для коротких поїздок ми запропонуємо іншу модель бездротового датчика температури. У цій модифікації сам термодатчик і блютуз передавач конструктивно розділені (з'єднані між собою проводом). У цьому рішенні термодатчик реагує на зміни температури дуже швидко.

Бездротовий датчик температури коштує дорожче проводового, але дозволяє використання недорогого GPS трекера і мінімум монтажних робіт, тому ціна дротового і бездротового рішення однакова.

 

 

Один трекер - кілька термодатчиков.

Таке рішення затребуване для великих авторефрижераторів, коли є потреба контролю температури в різних зонах вантажного відсіку (по довжині, або по висоті). Також це можна застосувати для контролю температури в стаціонарних холодильниках.

Измерение температуры в системе GPS мониторинга в нескольких зонах

 

 

Перевезення охолоджених продуктів може бути з підтриманням різної температури в різних відсіках. Як і в першому варіанті можна використовувати провідні та безпровідні термодатчики. GPS трекер дозволяють одночасне підключення до 4 датчиків температури будь-якого типу - проводового, або бездротового. В результаті ви отримаєте графіки зміни температури по кожному датчику, а також звіт в текстовому вигляді із зазначенням мінімальної, максимальної і середньої температури за період часу.

 

 

 

 

График работы термостата

На прикладі ви бачите графік зміни температури під час руху і стоянки. Зелена лінія, це швидкість, фіолетова лінія - температура. Ви можете налаштувати повідомлення про вихід температури за задані межі.

Звіт може бути в табличній формі, як на цьому прикладі. У звіті дані про пробіг, швидкості руху, мінімальної, максимальної і середній температурі, тривалості та адреси стоянок і зупинок.

 

Контроль температуры и влажности

 

У нас є спеціальні датчики, які вимірюють і передають на трекер дані не тільки про температуру, але і про вологість у вантажному відсіку. У такому варіанті ви бачите на графіку дві лінії різних кольорів - температура і вологість.

 

 

Температура і витрата палива.

Контроль топлива и температуры

У багатьох випадках замовник хоче контролювати не тільки температуру вантажу, але і витрата палива, заправки і сливи. Тут немає нічого складного. Ми встановлюємо в паливний бак датчик, який передає на трекер дані про кількість палива в реальному часі, про місце / часу / обсязі всіх заправок і зливів палива. Залежно від автомобіля, ми можемо використовувати провідні та безпровідні датчики палива і температури в різних поєднаннях. Наприклад, якщо трекер і датчик палива встановлені на тягачі, то датчик палива провідний, а датчик температури бездротовий.

Тягач окремо - РЕФ окремо.

Бувають ситуації, коли замовник використовує різні тягачі з різними напівпричепами і при цьому хоче контролювати і температуру, і паливо. У такій ситуації ми встановлюємо один GPS трекер з датчиком палива на тягач, а інший трекер з датчиком температури на РЕФ. При цьому будь-який тягач може їхати з будь-яким РЕФ - ви будете бачити рух, витрата палива і температуру вантажу.

Ще один варіант - встановити в вантажних відсіках бездротові датчики температури. Тоді при приєднанні тягача, трекер, який перебуває в ньому, будемо приймати сигнал від термодатчика. Мінусом такого варіанта є те, що ви не будете бачити місце розташування причепа без тягача.

Якщо перед вами стоїть завдання, контролювати температуру вантажу, що перевозиться, зателефонуйте нам, і ми запропонуємо нам найбільш оптимальне рішення.

Більше корисної та пізнавальної інформації про GPS трекерах для легкових машин читайте тут.