Лінійка в бак трактора

Лінійка в бак трактора - це установка GPS трекера і датчика рівня палива

Весна в розпалі. Лінійка в бак трактора дозволить заощадити паливо. Сільгосптехніка вже працює в полях. Якщо ви заздалегідь не подбали про встановлення GPS обладнання в ваші трактори, саме час зробити це зараз.

Є два типи GPS обладнання для сільгосптехніки. Один тип обладнання допомагає трактористу при роботі в полі, це курсоуказателя і системи паралельного водіння.

Курсоуказателя можуть розрахувати площа поля і оптимальна кількість проходів з урахуванням ширини причіпного агрегату. Трактором в цьому випадку управляє людина, а курсоуказатель показує маршрут, відхилення, пропуски і нахлести. Системи паралельного водіння ведуть трактор самостійно, керуючи їм через кермо, або через гідравліку повороту коліс.

Такі системи мають дуже високу точність і завжди працюють з виносними антенами. Без використання диференціальної поправки точність може бути до 40 см, а з діфпоправкой до 2 см. Людина, звичайно ж, не може вести важку машину в поле з такою точністю. До того ж системи паралельного водіння однаково точно працюють в туман і вночі. Ми розповідали про це в минулих публікаціях.

У цій статті ми розповімо про другий тип GPS обладнання. Його робота не видно трактористу в поле. Це система GPS моніторингу сільгосптехніки. У найпростішому випадку для тракторів і комбайнів досить GPS трекера. Він коштує недорого і з високою точністю передає дані про місцезнаходження та рух віддаленого диспетчеру.

Відстань при цьому не має ніякого значення - вся інформація передається в реальному часі по стільниковому зв'язку за допомогою мобільного інтернету (GPRS). Диспетчер, перебуваючи в іншому місті, бачить взаємне розташування всіх одиниць сільгосптехніки, швидкість руху і площа оброблених полів. Такий простий варіант оснащення сільгосптехніки тільки GPS трекера добре підходить, коли техніка здається в оренду.

Лінійка в бак трактора

GPS моніторинг сільгосптехніки

Облік оброблених полів

Обробка різними тракторами

На прикладах видно, які ділянки оброблені різними тракторами, або одним трактором в різний час. Історія руху зберігається 1,5 року, це зручно для аналізу і статистики роботи за минулі сезони. Також можна створити карти полів, користуючись супутниковими знімками, або даними земельного кадастру (див приклади).

Лінійка в бак трактора підвищує рівень контролю

Провідні та безпровідні датчики в GPS моніторингу

Програма в GPS моніторингу формує звіти

Дані в програмі WIALON зберігаються 1,5 року

Система GPS моніторингу може дати вам набагато більше інформації, якщо до GPS трекера підключати різні датчики. Зрозуміло, найпоширеніші, це датчики рівня палива. Вони встановлюються в паливні баки і можуть бути аналоговими і цифровими, дротовими і бездротовими - це ніяким чином не впливає на їх точність. Тип датчика палива вибирається виходячи з технічних особливостей вашої техніки.

Наприклад, бездротові датчики палива найкраще використовувати у випадках, коли прокладка кабелю від паливного бака в кабіну утруднена. Бездротовий датчик дуже спрощує монтаж. Такий датчик палива взагалі не має з'єднувальних проводів і харчується від внутрішньої батареї, якої вистачить на кілька років. Однак бездротовий датчик коштує дорожче проводового. Зате бездротовий датчик може працювати в парі з більш дешевими GPS трекера, що мають вбудований блютуз.

Датчики рівня палива мають гарну точністю і надійністю, сертифіковані. При підключенні до GPS трекера, ви будете бачити рівень палива в баках кожної одиниці техніки в реальному часі, витрата палива за період часу, витрата по пробігу, на 1 га, або на 1 мотогодина.

Також ви побачите місце / час і обсяг заправок і зливів палива. Це особливо важливо тому, що сільгосптехніка заправляється в поле з мобільних заправників, при цьому можливі різні зловживання. Інформація про рівень і витрачання палива надходить до вас у вигляді текстових звітів і графіків витрат палива. Звіти можуть бути по окремо обраної машині, або по групі машин за будь-який період часу.

GPS моніторинг дозволяє бачити зміни залишку палива в процесі роботи

Витрата палива прив'язаний до маршруту руху

Лінійка показує заправки і сливи

Система GPS моніторингу дозволяє вести облік по мотогодинам

До пропонованим нами GPS трекера можна підключати не тільки паливні датчики, але і багато інших, наприклад ідентифікатори водіїв, ідентифікатори причіпного обладнання, датчики температури, датчики заповнення бункера і багато інших. Сучасні GPS трекер мають для цього різноманітні аналогові і цифрові входи.

Облік причіпного обладнання за допомогою електронної мітки

Роз'єм для підключення причіпного обладнання

Давайте подивимося на датчики причіпного обладнання. Вони складаються з зчитувача, який знаходиться на тракторі і міток-ідентифікаторів, розташованих на причіпних агрегатах. При приєднанні причепа до трактора, GPS трекер передає диспетчеру інформації про те, що до трактора в такому-то місці, в такий-то час приєднаний такий-то причіпний агрегат.

Крім вищеописаного можна сформувати повідомлення про будь-які події - перетині геозон, перевищенні швидкості, відключенні харчування, втрати зв'язку, зливі палива і ін.