GPS трекер teltonika 920 та blue slim id

GPS трекер teltonika 920 і ідентифікатор blue slim id по bluetooth 4.0 працюють на відстані до 300 м! GPS моніторинг отримує нове рішення. Базові можливості GPS трекерів відомі всім. Це контроль місця розташування машин, їх маршрутів, швидкості руху, стоянок і зупинок. До розширеним можливостям ставляться контроль витрати палива і контроль температури у вантажному відсіку. Можливості GPS моніторингу постійно розширюються, з'являються нові типи трекерів і нові датчики. Останнім часом інтерес набувають бездротові датчики. Вже є бездротові датчики палива і температури, хоча вони поки не сильно поширені. Безсумнівним плюсом бездротових датчиків є відсутність необхідності в проводах. А мінусом є мініатюрна батарейка, яка повинна забезпечувати роботу такого датчика протягом тривалого часу.
GPS трекер

У цій статті ми познайомимо вас з новинкою - бездротова картка-ідентифікатор blue slim id. Потрібно сказати, що бездротові картки застосовуються в GPS моніторингу вже кілька років, але там застосована технологія NFC. Її перевагою є висока швидкість ідентифікації (приблизно 0,1 сек) і надійність, а мінусом є дуже мале відстані зчитування (не більше 3 -5 см). Зазвичай такі картки застосовуються в GPS моніторингу для ідентифікації змінних водіїв.

Новинка відрізняється у всьому. По-перше, дуже малі розміри, всього 5,5 см х 3 см. По-друге, дальність дії вимірюється вже не сантиметрами, а десятками метрів. Зрозуміло, технологія NFC забезпечити таку дальність дії не може. З цієї причини використовується старіша і більш повільна технологія Bluetooth. На відміну від NFC, який вимагає джерело живлення тільки з одного боку, тут потрібно джерело живлення і на приймальні і на передавальній стороні.

Як це працює. Спочатку картка неактивна і не споживає енергії. Якщо піднести її до смартфону, у якого є NFC, картка активується і стає «видимої» для програми, за допомогою якої її можна налаштувати. Також з телефону можна включити Bluetooth в картці. З цього моменту вона почне споживати енергію від вбудованої в неї крихітної батарейки і стане «видима» для GPS трекера. Але не для всякого, а лише для тих моделей GPS трекерів, у яких є можливість роботи з Bluetooth датчиками. Ми пропонуємо для спільної роботи з бездротовими картками GPS трекер Teltonika FMB 920, або 125. Перші застосовуються у випадках, коли потрібен тільки контроль руху і ідентифікація картки. А другі використовуються, коли потрібна одночасна робота з різноманітними аналоговими і цифровими датчиками, наприклад паливними, або температурними.

Де це можна використовувати. Мабуть, найбільш зручні області застосування таких Bluetooth карток, це контроль вантажу, або контроль причіпних пристроїв. Важливою особливістю в даному випадку є відсутність необхідності в зовнішньому джерелі живлення.

Якщо у вантажному автомобілі знаходяться кілька різних вантажів, то GPS трекер, який встановлений в кабіні, «бачить» їх завдяки карткам, які перебувають у вантажах і постійно передає дані про їх наявності. Якщо якийсь товар буде вивантажений з машини, трекер передасть інформацію про його відсутності.

У сільському господарстві часто застосовуються ідентифікатори причіпних пристроїв. Зазвичай вони провідні - для ідентифікації необхідно з'єднати роз'єм мітки на причепі з GPS трекером в тягачі. Бездротова Bluetooth мітка істотно спрощує процес - як то тільки причіпний пристрій виявиться поруч з тягачем, трекер сам визначить код мітки і передасть інформацію в систему GPS моніторингу.

Також можна використовувати такі бездротові картки для ідентифікації змінних водіїв, наприклад, в таксі. Коли обидва водії перебувають у машини, трекер «бачить» обидві картки, але коли машина в русі, в радіусі дії трекера знаходиться тільки один водій.

Так як в даний час різні виробники випускають найрізноманітніші провідні та безпровідні датчики, сучасні GPS трекер мають різні протоколи взаємодії з датчиками - цифровими і аналоговими. Зрозуміло, не всім потрібні датчики. У легкових машинах часто датчики взагалі не використовують. Максимум, це контроль запалювання і бездротова картка-ідентифікатор. У легкових машинах головне, це точне визначення місця розташування, пробігу та можливість дистанційного зупинки двигуна. А в вантажних машинах і спецтехніки до GPS трекера підключають в залежності від завдання бездротові картки, датчики і витрати палива, датчики мотогодин, температури і оборотів двигуна.

Нагадаємо вам, що GPS трекер є не тільки автомобільні, але й носяться (або персональні), той є ті, які носять люди. Також у нас є в продажу GPS маяки, які використовуються в якості охоронних пристроїв для автомобілів.