GPS маяк

GPS маяк - його застосування і відміну від GPS трекера.

У системах GPS моніторингу застосовується два типи пристроїв - GPS трекер і GPS маяки. Застосування GPS маяків, поряд з трекера, збільшує безпеку транспортних засобів у разі спроб викрадення. Ми вже розповідали вам, що GPS маяки є спеціалізованими охоронними пристроями і не призначені для задач логістики. У той же час GPS маяк не скасовує необхідності в протиугінною системою, а доповнює її. У разі, якщо протиугінна система не впоралася із завданням, і вашу машину все ж викрали, наявність в машині GPS маяка істотно збільшить ймовірність знайти і повернути ваше авто.

Отже, GPS маяк. Чим він відрізняється від GPS трекера. Основних відмінностей два і вони пов'язані саме з питаннями безпеки. Перша відмінність - трекер харчується від бортової мережі автомобіля і відповідно має дроти живлення. Звичайно, наші GPS трекер мають всередині акумулятор, але він виконує функції лише резервного живлення і не може забезпечувати роботу трекера протягом тривалого часу.

GPS маяк

 

Подивіться на фото. Вгорі GPS трекер, внизу GPS маяк. У трекері маленький акумулятор резервного живлення. Він може пропрацювати два години при відключенні бортсети. В GPS маяку потужна літієва батарея, яка забезпечує працездатність пристрою протягом 1-3 років, в залежності від частоти передачі даних. Зазвичай ми налаштовуємо маяк на передачу двох точок на добу. Після передачі точки маяк «засинає» на 12 годин. Тобто маяк спить 99, 99% часу, ніяк не проявляючи себе. Завдяки такому режиму роботи наявність маяка неможливо виявити ні по дротах (їх просто немає), ні за допомогою скануючого пристрою (сканер може визначити тільки працюючий пристрій).

Друга відмінність, це можливість визначати місце розташування не тільки по супутникових систем (GPS), але і за координатами базових станцій стільникового зв'язку (LBS). Це дуже важлива властивість маяка виявляється корисним, коли маяка доводиться працювати в умовах протидії. У ряді випадків викрадачі використовують «глушилку», або пригнічувач GPS. Ось в такій ситуації, не маючи можливості визначити координати по супутниках, маяк визначить по базовим станціям GSМ зв'язку.

 

 

GPS маяк віддає координати у вигляді точок

 

Ось так відображаються дані від GPS маяків, таємно розташованих в автомобілях. Визначення координат з базових станцій стільникового зв'язку не таке точне, як по супутниках, але воно цілком достатньо, щоб зрозуміти, де знаходиться автомобіль. Причому по LBS розташування визначиться, навіть якщо автомобіль в гаражі, або в підземному паркінгу. GPS там працювати не може.

 

Де відображаються дані, які надсилає GPS маяк.

Як і у випадку з GPS трекера, ви можете придбати у нас GPS маяк з підключенням в платну, або безкоштовну систему GPS моніторингу. Перевага безкоштовної системи, це відсутність щомісячної абонентської плати за користування системою GPS моніторингу. При цьому в безкоштовній системі ви бачите місце розташування маяка на комп'ютері і в мобільному додатку на смартфоні. Однак в платній системі є важлива особливість - можливість в разі викрадення тимчасово перевести GPS маяк в режим трекера, тобто в режим безперервної передачі даних. У такому режимі маяк почне передавати дані кожні 15 сек. При цьому глушилка GPS не буде діяти на маяк.

Таким чином бачити місце розташування машин ви можете на комп'ютері, смартфоні і планшеті. При цьому в безкоштовній версії дані зберігаються 30 днів, а в платній 1,5 року. Крім цього в безкоштовній версії можна прописати в один акаунт не більше трьох маяків, хоча кількість безкоштовних акаунтів необмежена. У варіанті з абонплатою і техподдержкой кількість маяків в акаунті не обмежена. До того їх можна розділити на групи для зручності.

На закінчення можемо сказати наступне. Наявність в машині GPS маяка істотно збільшує шанси повернути вашу машину в разі, якщо її викрали. GPS маяк може бути захований в важкодоступному місці і не має ніяких проводів підключення. У черговому режимі он передає 1-4 точки на добу. У разі викрадення ви відправляєте команду для перекладу маяка в режим безперервної передачі даних. Батареї вам вистачить надовго. Коли батарея розрядиться, ви зможете її легко замінити.

Багато іншої цікавої інформації про застосування трекерів і маяків ви можете прочитати тут.