Що може програма GPS моніторингу

Програма GPS моніторингу та GPS трекери

Програма GPS моніторингу – це одна з двох частин системи. Це GPS трекери визначають розташування машин, а програмне забезпечення їх відображає. Що може програмне забезпечення GPS моніторингу. Основна його частина, це карти та супутникові знімки.

Користуючись системою GPS моніторингу, ви можете перемикатися між різними цифровими картами та супутниковими знімками, залежно від регіону та від завдання. При вантажоперевезеннях зручніше користуватися картами, а при контролі сільгосптехніки краще перейти на супутниковий знімок, де видно межі полів. На картах видно дороги, будинки та адреси, які програма використовує у звітах.

На картах програма показує маршрути руху машин, початкові та кінцеві точки, адреси стоянок та зупинок. Також на картах ви можете прокласти оптимальний маршрут між двома чи більше точками. Програма відразу покаже маршрут візуально, а також вкаже відстань та приблизну тривалість подорожі.

Окрім контролю за картами, є режим звітів. Звіти можуть бути по одній машині або по групі машин. Звіти можна робити самому, або вони можуть формуватися автоматично та надсилатися на задані адреси електронної пошти. Звіти можна зберігати як файл, пересилати та роздруковувати.

У звітах може бути різна інформація. Це залежить від типу транспортних засобів та ваших завдань. Загалом у звіті є дані про пробіг, час у русі, тривалість та адреси стоянок та зупинок, середню та максимальну швидкість, кількість витраченого палива, середню витрату на 100 км, кількість мотогодин та середню витрату на 1 мотогодину, місце/час/обсяг заправок та зливів палива. Також ви можете бачити у звіті мінімальну, середню та максимальну температуру у вантажному відсіку за рейс.

Звіт може показувати порушення, наприклад, перевищення швидкості, зливи палива. Буде видно адресу та тривалість порушення.

Що може показати програма GPS моніторингу

Ще одна функція звітів – це графіки. На графіках у дуже наочному вигляді можна подивитися витрату палива, зміни температури або напруги. Графіки синхронізовані з картою, це також дуже зручно. Якщо торкнутися мишкою будь-якої точки на графіці, наприклад, злив палива, це місце відразу ж відобразиться і на карті.

Наступна функція, це повідомлення. Дуже зручна функція, якщо вам не хочеться контролювати свої машини на карті. Ви можете налаштувати повідомлення про різні події – перевищення швидкості, злив палива, перевищення температури у вантажному відсіку, спроба відключення живлення трекера, відсутність зв'язку з сервером, перетин геозони та багато іншого.

Повідомлення буде надходити вам в програму GPS моніторингу на комп'ютер, смартфон, на електронну пошту, на телеграм. Повідомлення прийде, навіть якщо програмою на даний момент ви не користуєтесь.

Геозон. Також зручна та корисна функція. Якщо вас не цікавити, як їхатиме машина, але цікавити, щоб вона вчасно прибула з точки А до точки Б, програма GPS моніторингу дозволяє легко формувати геозони будь-якої форми – круглі, квадратні, у вигляді багатокутників і навіть у вигляді доріг.

Повідомлення може відображати час виходу та час входу до геозони. Якщо геозону створено у вигляді маршруту по дорозі, сповіщення показуватиме відхилення від заданого маршруту.

Користувачі. Програма GPS моніторингу передбачає створення облікових записів. Усі користувачі мають облікові записи. У своєму обліковому записі ви основний, або первинний користувач. Якщо ви хочете дати іншій людині можливість бачити ваші машини, то можете всередині свого облікового запису створити будь-яку кількість вторинних користувачів. Їхні права ви можете регулювати за своїм бажанням.

Наприклад, вторинний користувач може бачити машини, але не може міняти їх назви. Вторинний користувач може формувати свої повідомлення, відмінні від основного користувача.

Крім усього цього, програма GPS моніторингу дає можливість розділяти машини на групи за будь-якими ознаками – за функціональними або територіальними. На карті можна відобразити будь-яку вибрану машину, групу машин, або всі машини. Звіти також можуть бути по будь-якій машині, групі машин або всім машинам.

Ми вже говорили, що програма GPS моніторингу може працювати на комп'ютері, планшеті та смартфоні. У будь-якому випадку ви отримуєте ті самі дані. Але, звичайно, розмір екрану вашого пристрою має значення. Якщо є можливість, краще скористатися комп'ютером. Але і телефон схожий, якщо ви хочете подивитися місце розташування своїх машин.

Більше корисної та цікавої інформації дивіться  тут.