Програма логістики у GPS моніторингу
Програма логістики у платформі WIALON
Розглянемо яке місце займає програма логістики у прив'язці до GPS моніторингу. Перше та основне призначення системи GPS моніторингу, це стеження за рухомими об'єктами. З цього все починалося. Потім у міру вдосконалення в системах GPS моніторингу почали з'являтися додаткові функції, такі як контроль палива, температури та ін.
Логістичні системи, призначені для оптимізації перевезень, існували як би паралельно із системами GPS моніторингу, не змішуючись із ними. Логістика займалася прогнозуванням найбільш оптимальних шляхів (маршрутів) доставки, а GPS моніторинг оперував лише фактичними даними, без прогнозування. Єдине, що було загальним у цих системах, це прокладання маршруту між двома точками, та й то це було скоріше функцією карти, а не системи GPS моніторингу.
Логістичні та моніторингові системи розвивалися та вдосконалювалися окремо, не змішуючись одна з одною. Спроби об'єднати ці системи були вже давно, і сьогодні ми хочемо розповісти про успішну реалізацію такого завдання.
Одна з найдосконаліших систем GPS моніторингу, це система "Wialon". 10 років тому в ній було 100 тис. об'єктів, а сьогодні понад 3,7 млн. об'єктів. Саме для цієї системи було розроблено сервіс «Wialon logistics».
Цей логістичний сервіс допомагає вирішувати такі завдання, як планування та оптимізація маршрутів руху, організація перевезень та скорочення витрат. Програма логістики - Сервіс Wialon Logistics складається із двох частин – веб-версії для логістів та мобільної версії для водіїв.
Веб-версія забезпечує ефективне адміністрування та контроль транспортної логістики: розміщення, планування та розподіл заявок, створення та оптимізація маршрутів перевезень, а також відстеження та координування процесу доставки. Мобільна версія Logistics, що працює на смартфонах та планшетах, призначена для кур'єрів та інших мобільних співробітників компанії.
Сервіс Wialon Logistics не є спробою об'єднання GPS моніторингу та логістики. Він спочатку працює як одне ціле. Наприклад, об'єкти (автомобілі, кур'єри), або геозони з системи GPS моніторингу доступні для логістичної системи при формуванні маршрутів.
Як це працює
Для максимально ефективного використання сервісу Wialon Logistics потрібно задати в характеристиках об'єктів деякі параметри, які не потрібні для GPS моніторингу, але необхідні для програми логістики. Це тип вантажу, який може перевозити машина, об'єм, габарити та вага вантажу, інші характеристики, наприклад насипний або наливний вантаж, наявність холодильної установки.
Потім логіст формує заявки. У них є докладний опис замовлення – де завантажуватись, куди і кому везти, характер вантажу, його вага та обсяг, вартість, сервісний час (завантаження та розвантаження), а також додаткові умови (холодильник, або крихкий вантаж), у який час доставити та дані замовника. Заявки можуть бути разовими або постійними (регулярними). Припустимо, логіст наприкінці дня формує відомі заявки на завтра. Уранці він додасть кілька термінових заявок.
Наступний етап – розподіл заявок. Починається він із вибору автомобілів. Тут враховується характеристики автомобілів – пам'ятайте, що ми говорили про це вище.
Потім автоматичне створення оптимальних маршрутів. У цьому маршрути формуються те щоб автомобілі обслужили всі заявки з мінімальним пробігом, зрозуміло, з урахуванням обраного замовниками часу доставки.
Ці маршрути з усіма даними – де завантажуватися, кому, куди і о котрій час везти – відправляються водіям у мобільний додаток. Логіст бачить на карті розташування всіх автомобілів і передбачувані маршрути - вони позначені пунктирними лініями. Коли автомобіль починає рух, пунктирна лінія починає стає безперервною. На цьому етапі логіст бачить, чи їде водій маршрутом, чи відхиляється від нього.
Адреси доставки, це не просто точки, це певний радіус, наприклад 100 м. Будь-яка заявка вважається виконаною, якщо водій в'їхав у цей радіус, зупинився і після завантаження або розвантаження змінив статус заявки. Для підтвердження виконання заявки повинні збігатися всі ці фактори. Якщо він просто змінить статус заявки, але не приїде до замовника, або просто проїде повз, статут не зміниться, причому логіст бачитиме це. Цей етап можна назвати контролем маршрутів.
І завершальний етап, створення звітів. Якщо ви користуєтеся системою GPS моніторингу, то напевно користуєтеся звітами. Звіти в GPS моніторингу можуть бути за будь-якою обраною машиною, або групою машин, за будь-який період часу. У сервісі Wialon Logistics це не зовсім так.
Звіт за вибраним маршрутом можна сформувати лише якщо маршрут завершено, тобто виконано всі заявки. За незавершеним маршрутом звіт сформувати не можна.
Це дуже простий та короткий опис сервісу Wialon Logistics. Фактично він робить все те саме, що і будь-яка хороша програма логістики. Його головна перевага в тому, що він є невід'ємною частиною системи GPS моніторингу та працює з нею як одне ціле.
Якщо у вас виникли питання щодо системи GPS моніторингу та логістики, зателефонуйте нам!