Пробіг по GPS

Пробіг по GPS та одометру. В чому різниця?

Пробіг по GPS визначається за допомогою трекера. Прилад призначений для підрахунку пробігу автомобіля називається одометр. Його призначення, це не лише вимір пробігу. Звідки одометр знає пройдену автомобілем відстань? Одометр множить кількість обертів колеса на довжину його кола.

Пробіг по GPS

Одометр налаштовується у заводських умовах для штатні колеса з шинами певного розміру з незношеним протектором і тиском, який рекомендує виробник шин. Як ми розуміємо таких ідеальних умов, у одометра практично не буває. Насправді в автомобілі цілком можуть бути «нерідні» колеса, знос протектора вищий за норму, прослизання коліс на слизький дорозі і при гальмуванні, тиск у шинах більший, або менший за норму, діаметр колеса змінюється навіть протягом дня від нагрівання та охолодження і так далі.

Таким чином, одометр не можна вважати точним приладом, це скоріше приблизний покажчик. Якщо одометр не є самостійним приладом, а підключений до CAN шини автомобіля, це може ввести в оману щодо його точності. Насправді точність одометра не збільшиться від підключення до CAN шини, адже жодних інших даних, крім кількості обертів, у CAN шині немає.

Похибка вимірювання пробігу в одометрі в ідеальному випадку 5%. Але зазвичай реально це 10% і більше. Наприклад, збільшення радіуса шини на 1 см на відстані 60 км дає збільшення пробігу приблизно на 2 км по одометру. Якщо колесо менше, одометр відповідно покаже зменшений пробіг.
Вимірювання пробігу GPS має набагато вищу точність і найголовніше на ці показання неможливо вплинути. Тоді як показання одометра можна накрутити як у більшу, так і меншу сторону.

Що впливає на точність визначення пробігу GPS трекером. Якщо трекер сертифікований, похибка визначається паспортною похибкою GPS і налаштуваннями частоти передачі даних. Якщо трекер налаштований на рідкісну частоту передачі, між точками буде велика відстань, на поворотах трек буде неточним і це збільшить помилку підрахунку пробігу. Але всі сучасні трекери вміють збільшувати частоту передачі на поворотах і зменшують частоту при прямолінійному русі.

Такі установки дозволяють відображати точний маршрут руху при невеликому трафіку мобільного інтернету.
Слід сказати, що в даний час всі GPS пристрої можуть періодично піддаватися дії засобів РЕБ. Трекер, який потрапив у зону дії РЕБ, перестає визначати координати. На треку утворюється так званий простріл.

Його добре видно візуально і відстань на пропущеній ділянці треку можна відновити шляхом прокладання маршруту. Маршрутизатор є частиною системи GPS моніторингу.

Так як пробіг по GPS трекер обчислює набагато точніше, ніж одометр, ви можете перестати користуватися одометром. У системі GPS моніторингу можна налаштувати повідомлення про перевищення швидкості, надто довгі простої, або про те, що наближається техобслуговування. Значення пробігу, яке обчислює система GPS моніторингу, можна використовувати для розрахунку середньої витрати палива.
На закінчення можемо сказати, що при підрахунку пробігу краще скористатися даними GPS трекера, ніж одометра. Навіть якщо одометр дає точну цифру пробігу, ви не можете її перевірити. А дані трекера ви можете перевірити будь-якої миті, просто відобразивши весь маршрут руху автомобіля на карті.