Похибка GPS трекерів

Похибка GPS трекерів при визначенні координат

Яка похибка GPS трекерів цікавить усіх власників цих пристроїв. Дуже багато автомобілів оснащено GPS трекерами і у вас виникає питання – а яка точність у GPS трекерів. Наскільки точно вони визначають розташування машини, її маршрут і швидкість руху, адреси стоянок і зупинок.

Для початку слід пояснити, що недостатньо точно обчислити місцезнаходження, потрібно ще точно відобразити його на карті. Трекер обчислює своє місцезнаходження у вигляді набору букв і цифр, але вам це не потрібно. Вам потрібна точка на карті. Таким чином стає зрозуміло, що точність відображення розташування залежить від точності GPS трекерів і точності цифрових карт.

Похибка GPS трекерів різних моделей приблизно однакова

Трекери, які пропонує компанія ВІДІС, обчислюють своє місце розташування одночасно за трьома навігаційними системами – GPS, ГЛОНАСС та GALILEO. Це збільшує точність роботи трекера та його надійність, адже робота у трьох системах дозволяє бачити втричі більшу кількість навігаційних супутників.

Загалом можна сказати, що похибка GPS трекерів при визначенні розташування становить приблизно 5 метрів. Такої точності більш ніж достатньо більшості застосувань, крім деяких застосувань у сільське господарство. Загальновідомо, що для точного визначення координат GPS трекери повинні знаходитися тільки під пластиковими і скляними поверхнями, адже метал екранує антену GPS приймача. Однак є одна модель трекера, яка спеціально розрахована на роботу під металевими поверхнями. Такий трекер має короткі дроти живлення, якими він безпосередньо підключається до акумулятора авто під капотом.

Від чого може погіршитись точність визначення координат. Від неправильного встановлення трекера. Або від того, що машина знаходиться в гаражі, боксі, під навісом. Тобто перешкоди погіршують точність GPS-трекера.

Сучасні GPS трекери рідко мають виносні антени. Як правило антени стільникового та супутникового зв'язку в трекерах вбудовані. Тому трекер не можна ховати в машині занадто глибоко і розташовувати його правильною стороною до неба.

Друга складова точності в GPS моніторингу, це цифрові карти. Карт нині багато і вони цілком нормальна точність. Різниця лише в картинці – використовуються різні кольори та різні шрифти. Карти мають адресну базу, тобто будь-яке розташування прив'язується до найближчої адреси. Це може бути номер будинку, вулиця, село або місто. Якщо це траса, буде вказано номер траси.

Автомобілі в системі GPS моніторингу відображаються на картах та текстових звітах. На картах ви можете бачити розташування візуально, а у звітах у вигляді документа.

Вище ми говорили, що похибка до 5 метрів є цілком прийнятною для більшості застосувань. Однак у ряді випадків потрібна більш висока точність. Це окремі види робіт у сільському господарстві, такі як міжрядна обробка на овочах, зокрема гребенеутворення на картоплі. Там використовуються навігація з диференціальною поправкою та автоматичне паралельне водіння сільгосптехніки за супутниковими даними.

При цьому похибка GPS трекерів становить близько 2 см. Людина не може вести багатотонну машину по полю з такою точністю. Адже в сезон техніка має кілька разів проходити по полю, ідеально повторюючи траєкторію попередніх проходів, причому вдень і вночі, будь-якої погоди.

Система GPS моніторингу обчислює пройдену відстань (пробіг) на підставі координат окремих точок. Часто запитують, що точніше при обчисленні пробігу - GPS або одометр автомобіля. Звичайно GPS точніше, адже одометр обчислює відстань помножуючи кількість обертів колеса на довжину його кола. Обидва параметри не є точними.

Колесо прослизає при гальмуванні, на повороті вправо, ліве колесо йде з більшою швидкістю, ніж ліве, у теплу погоду та при русі повітря у шині нагрівається та колесо розширюється тощо… Та сама ситуація і зі швидкістю. Спідометр визначає швидкість менш точно, ніж GPS. До того ж механічні елементи спідометра та одометра мають властивість зношуватися, що ще більше збільшує похибку. Точність GPS завжди однакова.

Таким чином робимо висновок – точність визначення місця розташування, швидкості руху та величини пробігу в GPS моніторингу цілком достатня практично для всіх застосувань.