Підключити GPS трекер
Підключити GPS трекер до бортової мережі – це дуже просто!
Щоб підключити GPS трекер до бортової мережі, необхідно під'єднати всього два дроти. Він, як будь-який електронний пристрій потребує живлення. Пристрої GPS моніторингу, звичайно ж, не є винятком. Від чого харчуються GPS трекери?
Для початку нагадаємо, що в системах GPS моніторингу застосовується кілька типів пристроїв. Це трекери, маяки та різні датчики. Трекери у свою чергу бувають автомобільними та носимими.
Найпоширеніший тип пристроїв для моніторингу, це, звичайно, автомобільні GPS трекери. Вони обов'язково підключаються до бортмережі транспортного засобу. Автомобільним трекерам підходить будь-яка напруга, яка є в машині, тобто 10-30 вольт.
Це зроблено від того, що є автомобілі з одним акумулятором, а з двома. Відповідно напруга їхньої бортмережі може бути 12 вольт, або 24 вольта. Коливання напруги не шкодять трекеру – він має вбудований стабілізатор. Як правило, GPS трекер підключається до замку запалювання, тобто прямо до акумулятора.
У такому випадку ваш автомобіль завжди буде під контролем, незалежно від того, чи включене запалення, чи ні. У деяких випадках користувачі підключають трекери після замку запалювання. У такому варіанті трекер працює лише тоді, коли увімкнено запалювання.
Після відключення трекер переходить на внутрішній резервний акумулятор і працює від нього ще приблизно 2 години.
Носімі трекери не мають зовнішнього живлення, адже основне їхнє призначення, контроль людей, а не машин. У трекера всередині є Li-Ion акумулятор, від якого трекер може працювати приблизно 8 годин.
Акумулятори трекерів, що носяться, потребують регулярної підзарядки. Зарядити їх можна від зарядного пристрою мобільного телефону, ноутбука, від powerbank.
У деяких рухомих об'єктах є складнощі з підключенням GPS трекера. Наприклад, тепловози, або деякі типи літаків та гелікоптерів. Там підключення відбувається через перетворювач напруги.
Існують об'єкти, що взагалі не мають джерел електроживлення, наприклад, цистерни, контейнери та ін. У цих випадках використовуються зовнішні акумулятори 12 вольт. Вони можуть бути будь-якої ємності залежно від типу об'єкта та вашого завдання. Місткість акумулятора може бути від 2 до 60 ампер/год.
Окрім GPS трекерів для контролю об'єктів використовуються GPS маяки. Це спеціалізовані охоронні пристрої, які можуть застосовуватись як окремо, так і разом із GPS трекерами.
Маяки живляться тільки від внутрішнього джерела живлення, і це не акумулятор, а дві потужні Li батареї, які можуть забезпечити роботу GPS маяка протягом року і навіть більше. Так як маяки це охоронні пристрої прихованої установки, вони не мають ніяких зовнішніх підключень.
Ще один тип пристроїв, що широко використовуються в GPS моніторингу, це датчики. Про датчики ми раніше розповідали. Це можуть бути датчики палива, температури та ін. За способом харчування, датчики також можуть бути із зовнішнім та внутрішнім живленням. Іншими словами, це провідні та бездротові датчики.
Дротові датчики живляться від зовнішнього джерела. Це може бути трекер, або бортмережа транспортного засобу. Свій сигнал такі датчики теж передають проводами.
Бездротові датчики не потребують зовнішнього живлення. Вони живляться від внутрішньої батареї, як і маяки. Враховуючи дуже мале споживання енергії, бездротові датчики можуть працювати роками без необхідності заміни батареї.
Отже, ми розповіли вам, від чого живляться різні пристрої GPS моніторингу, такі як автомобільні та трекери, що носяться, маяки і датчики.