Підключення GPS трекера

Встановлення та підключення GPS трекера в машині

Підключення GPS трекера для контролю руху та стану будь-яких рухомих об'єктів – легкових та вантажних машин, автобусів, сільгосптехніки. Як правило, наші монтажники здійснюють підключення та встановлення, але в ряді випадків користувачі виконують встановлення самостійно. Зазвичай це буває тоді, коли вам потрібен лише GPS трекер без будь-яких датчиків.

Електричне підключення трекера не є складним і зводиться до приєднання до бортмережі двох проводів - плюс і мінус живлення. Підійде будь-яка постійна напруга в діапазоні 10-30 вольт. Дуже бажано підключати GPS трекер в ту точку, де напруга ніколи не пропадає, тобто максимально близько до акумулятора. У цьому випадку ваш автомобіль буде постійно під контролем, незалежно від того, включений двигун, чи ні.

Підключення GPS трекера в машині

Якщо вам не потрібний постійний контроль, або в машині дуже старий та слабкий акумулятор, можна підключити GPS трекер після замку запалювання. У цьому випадку автомобіль буде під контролем лише тоді, коли увімкнено запалювання.

Ще один спосіб непостійного підключення живлення до GPS трекера, це підключення через прикурювач. Зазвичай такий спосіб застосовують у найманих автомобілях або тоді, коли трекер потрібно часто переносити з машини в машину. Для цього підключення GPS трекера до бортової мережі автомобіля виконується за допомогою роз'єму прикурювача.

Звичайно, цей спосіб не дуже надійний, адже GPS трекер, підключений через прикурювач, легко вимкнути. Однак слід знати, що при відключенні живлення, трекер може надіслати повідомлення про це. GPS трекер перейде на живлення від внутрішнього акумулятора резервного живлення.

Нас регулярно запитують – чи може трекер працювати взагалі без підключення до бортмережі. Може, але це вже не GPS трекер, а GPS маяк. Маяк, на відміну від трекера, не потребує зовнішнього живлення і працює від внутрішніх Li батарей. Внутрішнього живлення вистачить приблизно на 1-2 роки, проте маяк працює зовсім не так, як трекер. GPS маяк передає рідкісні точки, між якими він засинає, не споживаючи енергії. Зазвичай ми програмуємо GPS маяк на передачу двох точок на добу.

Тобто інтервал між передачею розташування автомобіля становить 12 годин. Можна запрограмувати маяк на частішу передачу даних, наприклад через 6 годин і навіть частіше, аж до 30 хвилин. Однак при цьому скорочується час роботи GPS маяка.

Останнім часом з'явилися моделі GPS трекерів, спеціально призначені для самостійного підключення до роз'єму прикурювача, або до роз'єму OBD. Це дуже зручно через повну відсутність будь-яких проводів. Але при цьому слід розуміти, що трекер знаходиться на увазі. До речі, в OBD роз'єм підключаються спеціальні моделі GPS трекерів, які отримують з CAN-шини автомобіля додаткову інформацію, наприклад, про витрату палива, температуру та обороти двигуна. Це може бути корисним у ряді випадків. Але, якщо підключити такий GPS трекер в OBD роз'єм автомобіля ви можете самостійно, з отриманням додаткових даних з комп'ютера машини ви самі не розберетеся. Також тут потрібно уточнити, що є два види систем GPS моніторингу – платні та безкоштовні.

Люди, які роблять самостійно підключення GPS трекера, зазвичай хочуть їх використовувати в безкоштовних системах. Так ось, інформація з OBD роз'єму може розшифровуватися та відображатися лише у платній системі GPS моніторингу. Також ви повинні враховувати, що у безкоштовній GPS системі ви можете підключити лише один трекер в одному обліковому записі. У платних системах GPS моніторингу кількість трекерів в одному обліковому записі не обмежена.

Ще одне питання, яке нам регулярно ставлять - чи можна встановлювати трекер під капотом. До недавнього часу так встановлювати трекер було неможливо, тому що для нормальної роботи приймача GPS потрібне відкрите небо над трекером. Як правило, на всіх трекерах є напис, який вказує на те, якою стороною трекер повинен бути звернений до неба.

Для точного та надійного визначення розташування GPS трекер потрібно розташовувати правильно, відповідно до цього напису. Але є модель GPS трекера, яка спеціально розрахована на установку під металевими поверхнями. Такий трекер потрібно встановлювати під капотом прямо на корпусі акумулятора. Підключення в цьому випадку буде прямо до клем акумулятора. Для цього трекер має короткі дроти з відповідними клемами.

Резюмуючи, можна сказати, що якщо вам не потрібно підключення складних датчиків, ви можете спробувати підключити трекер самостійно, користуючись нашими рекомендаціями.