Підключаємо GPS трекер до CAN шини та OBD II роз’єму
Для чого підключати GPS трекер до CAN шини або OBD2 гнізда.
Сучасний GPS трекер до CAN можна підключати, щоб отримувати дані з бортового комп'ютера, що надходять від різних датчиків, з метою розширення можливостей контролю за транспортними засобами. Найчастіше використовуються датчики палива, рідше датчики температури вантажу. Ще рідше використовуються датчики кута нахилу, навантаження на вісь та ін. Тобто контроль за витрачанням палива є найбільш затребуваним завданням після контролю руху. Також наших клієнтів цікавлять такі параметри, як оберти та температура двигуна.
Всю цю інформацію можна отримати двома способами - встановивши додаткові датчики або вважаючи інформацію від штатних датчиків автомобіля. Як ми вже говорили, два найзатребуваніші параметри, це паливо і температура. Датчики рівня палива і температури, що випускаються сьогодні, мають високу точність і надійність. Наприклад, точність датчиків рівня палива, які ми встановлюємо в паливні баки і підключаємо до GPS трекерів, в 5-10 вище, ніж у штатних датчиків автомобілів. Пропоновані нами датчики можуть провідними та бездротовими – про це читайте у наших минулих публікаціях. Також інформацію про паливо та температуру можна отримати безпосередньо з транспортного засобу. Для цього є два способи – підключення до CAN шини та підключення до OBD II роз'єму.
Багато хто плутає поняття CAN і OBD, а між тим між ними є різниця. У CAN шині є інформація абсолютно про всі системи автомобіля, але вона не призначена для зчитування сторонніми пристроями. Цю інформацію використовує бортовий комп'ютер для оптимізації роботи систем та внутрішньої самодіагностики. OBD роз'єм призначений для підключення діагностичного тестера на спеціалізованих СТО. В OBD роз'єм інформації набагато менше. В основному вона стосується роботи двигуна та в невеликій мірі роботи підвіски та електрообладнання. Інформації про витрату палива взагалі немає, або вона закодована, причому кодування постійно змінюється. Незважаючи на це в ряді випадків вдається отримати з OBD роз'єму дані про витрату палива, обороти і температуру двигуна.
GPS трекери з можливістю підключення до OBD роз'єму дуже потрібні, оскільки це підключення взагалі не вимагає звернення на СТО. OBD роз'єм виведений на панель приладів автомобіля недалеко від кермової колонки. Таким чином, купивши OBD/GPS трекер, ви заощадите на монтажних роботах. Однак є й мінуси. OBD/GPS трекер завжди на увазі, адже він вставлений у роз'єм поблизу керма. І отримання бажаної інформації із цього роз'єму не гарантовано. Що це означає. Це означає, що ви можете отримати всі необхідні вам параметри, а можете тільки частину з них.
GPS трекер до CAN шини ви не можете підключити та налаштувати самостійно. Це роблять наші спеціалісти. Таке підключення є дуже відповідальною операцією, адже формально ніякі сторонні пристрої до CAN шини підключати не можна. Друга частина роботи, це розкодування отриманої звідти інформації. Тут слід сказати, що не кожна програма GPS моніторингу здатна відобразити цю інформацію.
Резюмуючи, можна сказати, що OBD трекер дешевше за CAN трекера. Він не вимагає якихось спеціальних робіт на СТО. Але OBD трекер, зрештою, може не дати вам всієї потрібної інформації. CAN трекер коштує дорожче, підключити його може лише фахівець, причому зовні його не буде видно, на відміну від OBD трекера.
Якщо ви плануєте встановлення GPS трекерів будь-якого типу на свої автомобілі, зателефонуйте нам, ми проконсультуємо вас з усіх технічних та цінових питань.