Обдурити GPS

Як обдурити GPS трекер

Є чимало охочих обдурити GPS-трекер. Трекери давно перестали бути екзотичними пристроями. Величезна кількість найрізноманітніших транспортних засобів оснащено GPS трекерами та GPS маячками. Контроль за місцем розташування автомобілів, витратою палива став звичайною справою і для великих автопарків, і для власника пари вантажівок. GPS трекери стали меншими за розмірами, точніше і дешевшими. Ними можна оснастити легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, автобуси, трактори, екскаватори, навантажувачі, катери та яхти, літаки та вертольоти.

Як хочеться обдурити GPS трекер

Однак є ті, кому заважає наявність у автомобілі GPS трекера. Бувають ситуації, коли окремі недобросовісні водії хочуть злити паливо, приписати пробіг тощо. Зрозуміло, таким водіям трекер дуже заважає. Виникає питання – як обдурити GPS трекер.

Якщо водій знає, де знаходиться трекер в автомобілі, він може спробувати накрити трекер чимось металевим. На моделі трекерів 10-річної давності це може бути і вплинуло б, але сучасні трекери визначають координати по трьох навігаційних системах одночасно. Щоб заблокувати GPS модуль сучасного трекера, його потрібно помістити в металеву скриньку типу сейфа.

Інший спосіб спробувати відключити живлення від трекера. Це теж ні до чого не приведе, тому що всі сучасні GPS трекери мають внутрішній акумулятор резервного живлення. Якщо відключити трекер від бортмережі, він не лише продовжуватиме працювати, а й негайно передасть тривожне повідомлення про відключення із зазначенням місця та часу.

Ще один спосіб обдурити GPS трекер - тимчасово витягти з нього сімкарту. Трекер при цьому втратить можливість передавати дані про місцезнаходження та рух. Але у трекері є внутрішня пам'ять, в яку він записує останні 200 тис. крапок. Як тільки водій знову вставить симкарту, трекер одразу передасть накопичені дані.

Водій може спробувати повністю вивести з ладу трекер. Але це виявиться при розбиранні. Тож робити це точно не варто. До того ж, замість несправного трекера встановлять резервний, і водій нічого не виграє.

Якщо мета водія це зловживання з паливом, він може спробувати відключити датчик палива, який постійно передає дані на трекер. Відключений датчик дійсно не може зафіксувати момент зливу, але коли водій знову підключить датчик, він відразу ж визначить, що палива поменшало і трекер передасть дані про злив.

Відразу скажемо, що відключити датчик рівня не так просто. Його роз'єм опломбован, і не порушивши пломби, роз'єднати роз'єм не вдасться. Потужні магніти на датчик також не діють. Звичайно, водій може спробувати повністю вивести з ладу датчик палива, але це також виявиться під час розбирання.

Загалом можна намагатися обдурити GPS трекер, але швидше за все нічого не вийде. Трекери спеціально конструюються з розрахунку на можливу протидію.

Якщо у вас є будь-які питання щодо GPS моніторингу, пишіть, або дзвоніть нам.