OBD GPS трекер для автомобіля

Сучасний OBD GPS трекер для будь-якого автомобіля

Розглянемо у яких випадках OBD GPS трекер буде найбільш вдалим рішенням. Існує велика різноманітність трекерів для різних типів транспортних засобів та різних завдань. Є трекери для електросамокатів та мотоциклів, а є для вантажних автомобілів та комбайнів. Комусь достатньо контролювати місце розташування та маршрути руху, а комусь потрібна витрата палива, температура та обороти двигуна. Різноманітність завдань веде до збільшення кількості рішень і, як наслідок, до складності правильного вибору. Універсального GPS трекера немає.

У цій статті ми розповімо вам про новий GPS трекер, який має такі властивості – відсутність необхідності в СТО для монтажу, дуже маленькі розміри, отримання інформації про витрату палива, обороти та температуру двигуна.

OBD GPS трекер

Усі сучасні автомобілі мають роз'єм OBD. Цей роз'єм призначений для підключення діагностичного обладнання до СТО. У цей же роз'єм можна підключити трекер GPS. Окрім напруги живлення, трекер отримає доступ до різноманітної додаткової інформації. У різних моделях автомобілів і навіть в одній моделі різних років випуску інформація в роз'єм OBD може змінюватися.

Таким чином можливо вам вдасться окрім даних про місцезнаходження, швидкість, маршрут руху, стоянки та зупинки (цю інформацію трекер отримує не з комп'ютера автомобіля), отримати дані про витрату палива, температуру та обороти двигуна. Важливим моментом є повна відсутність необхідності у монтажі та підключеннях. Ви просто вставляєте маленький трекер у роз'єм біля керма.

Також слід розуміти, що поки ви не вставите трекер в OBD роз'єм, ви не зможете дізнатися, яку саме інформацію можна отримати конкретно у вашому автомобілі.

Давайте подивимося, що можна отримати в автомобілі, якщо використовувати OBD GPS трекер.

Маршрути руху зі стоянками та зупинками на карті

 

На карті ми бачимо маршрути руху зі стоянками та зупинками. У текстовій частині звіту бачимо пробіг, час у русі та час простою, кількість поїздок, середня витрата за період та загальна кількість витраченого палива.

 

 

Вкладка «Поїздки»

 

У вкладці «Поїздки» можна бачити час і місце початку та кінця руху, пробіг, середню та максимальну швидкість, середню витрату та загальну витрату палива.

 

 

Вкладка «Стоянки»

 

Вкладка «Стоянки». Тут початок і кінець стоянки, адреса та тривалість усіх стоянок. Така ж вкладка є і по зупинках.

 

 

Вкладка «Перевищення швидкості»

 

Вкладка «Перевищення швидкості». Тут можна бачити всі місця, де автомобіль рухався з перевищенням швидкості. А саме місце, час і тривалість порушення, а також на скільки перевищена швидкість.

 

 

Оберти двигуна

 

Обороти двигуна - ці дані OBD GPS трекер вже не може визначити самостійно. Вони надходять із комп'ютера автомобіля через OBD роз'єм. Дані про обороти представлені у зручній графічній формі.

 

 

Температура двигуна

 

Температура двигуна також дуже важливий параметр, який трекер бере з комп'ютера автомобіля.

 

 

Витрати палива

Витрата палива - тут мається на увазі накопичувальна витрата за період часу. Лінія витрати палива йде вгору, показуючи, як збільшується кількість витраченого палива.

Витрата палива, обороти та температура охолоджуючої рідини, це найбільш часто затребувані параметри. Після підключення GPS трекера до OBD роз'єму зазвичай вдається отримати більше параметрів, але все залежить від моделі автомобіля і року випуску.

Інформація від трекера передається через сімкарту вам на комп'ютер та смартфон. Ви можете переглядати її на картах, текстових звітах та на графіках. Частина інформації формує трекера, інша частина береться із комп'ютера автомобіля. Деякі дані хіба що дублюються, коли їх визначає одночасно і трекер і комп'ютер автомобіля. Наприклад, швидкість та пробіг. У такому разі краще користуватися даними від GPS трекера, оскільки вони точніші.

Зрозуміло, OBD трекер можна використовувати не тільки у легкових машинах, а й у вантажних, а також у спеціальній техніці – тракторах, екскаваторах, комбайнах. У ряді випадків вдасться отримати додаткову інформацію та роботу систем машини. Але, як ми раніше говорили, наперед це дізнатися не вийде. Необхідно вставити трекер у роз'єм OBD та просканувати сигнали, які є там.

OBD трекери виробляють різні фірми у різних країнах. Різні трекери працюють по-різному. При підключенні в OBD роз'єм однієї машини різні трекери можуть «побачити» різні дані. На жаль, заздалегідь неможливо сказати, який трекер побачить якісь дані. Це загальна особливість отримання даних із комп'ютера автомобіля.

Якщо у вас є питання щодо підключення до CAN шини, або OBD роз'єму, пишіть, або дзвоніть нам.