Контроль температури вантажу
GPS трекер. Контроль температури вантажу
Одна з важливих додаткових можливостей системи моніторингу GPS, це контроль температури вантажу. Для реалізації цієї можливості до GPS трекера підключаються один або кілька цифрових датчиків температури. Вони вимірюють температуру у вантажному відсіку, передають ці дані на трекер, а він передає дані в програму GPS моніторингу. Таким чином, ви можете в реальному часі контролювати температуру вантажу з комп'ютера та смартфона.
Як підключити термодатчик до GPS-трекера. Це залежить від типу термодатчика. Є дві модифікації. Вони мають однаковий вимірювальний елемент і однакову точність, але різняться способом передачі даних. Це провідні та бездротові датчики температури. Дротові термодатчики, як випливає з назви, з'єднуються з GPS трекером проводами, якими від трекера до датчика йде живлення, а від датчика до трекера дані про температуру.
Бездротові датчики температури передають дані каналом блютуз. Живляться такі датчики від внутрішньої батареї, якої вистачить кілька років, після чого її можна замінити.
Який варіант кращий, провідний або бездротовий. Потрібно дивитися щодо ситуації. Якщо провід провести нескладно, краще використовувати дротовий термодатчик, а якщо складно, можна застосувати бездротовий. Також бездротові термодатчики слід застосовувати у випадках, коли різні тягачі приєднуються до різних РЕФ. Слід пам'ятати, що блютуз має обмежений радіус дії (до 10 метрів) і не любить металеві перешкоди, які гасять радіосигнал.
Що стосується точності та швидкодії, провідні та бездротові датчики температури нічим не відрізняються, оскільки мають один і той же вимірювальний елемент. До одного GPS трекеру можна підключити 1-4 датчики, дротових або бездротових.
GPS трекери з підключеними до них датчиками температури можна використовувати не тільки для контролю температури під час вантажних перевезень, але і для контролю в стаціонарних об'єктах. Якщо на підприємстві є холодильні камери, там можна встановити дротяні або бездротові термодатчики, підключити їх до GPS трекера та дистанційно контролювати температуру.
Таким чином, можна контролювати в реальному часі, у тому числі й у русі температуру м'ясних, рибних та молочних продуктів, напоїв, ліків та вакцин, а також будь-яких товарів, які потребують особливого температурного режиму.
Нас часто запитують, у чому відмінність трекера з термодатчиком та термологгером. Завдання вони мають однакові – контроль температури вантажу. Але термологгер не здатний передати вам дані про небажану зміну температури в реальному часі.
Тобто, якщо з якихось причин температура у вантажному відсіку РЕФ підніметься під час тривалого рейсу (наприклад, зламалася холодильна установка), термологер це зафіксує, але вантаж все одно зіпсується, адже логер не може передати вам інформацію про це. У той же час GPS трекер із термодатчиком негайно передасть вам інформацію, як тільки температура вантажу почне підвищуватися. Ви зможете зв'язатися з водієм та вжити заходів щодо збереження вантажу.
Ще одна перевага трекера з термодатчиком полягає в тому, що інформацію про температуру вантажу в реальному часі можуть отримувати різні люди, наприклад відправник вантажу, вантажоодержувач і вантажоперевізник. У системі GPS моніторингу можна налаштувати повідомлення про вихід температури за задані межі.
У яких випадках може знадобитися підключення кількох датчиків температури до одного трекера GPS. Можна контролювати температуру у вантажному відсіку на різних рівнях, наприклад, внизу, вгорі та посередині. Якщо контроль температури використовується у стаціонарному об'єкті, можна контролювати до чотирьох холодильників за допомогою одного трекера.
Залежно від вашого завдання ми запропонуємо вам найбільш оптимальне рішення на провідних або бездротових датчиках температури.