Контроль палива у мікроавтобусах

Контроль палива у мікроавтобусах та інших машинах з неглибокими баками

Загальний принцип, за яким здійснюється контроль палива в мікроавтобусах, та й будь-яких машинах з неглибокими баками не відрізняються від контролю інших машин, проте є деякі особливості. Говорячи про неглибокі паливні баки, ми маємо на увазі баки, глибиною приблизно 28-30 см.

Контроль палива у мікроавтобусах

Підприємства, що виробляють датчики рівня палива (лінійки в бак), роблять зонди датчиків приблизно однакової довжини – 700 мм. Більшість паливних баків має меншу глибину і установник при монтажі датчика обрізає його на глибину бака.

Однак, з нашого досвіду можемо сказати, що небажано обрізати зонд датчика палива коротше 300 мм. Датчик справно працюватиме і при меншій довжині (глибині бака), проте точність визначення витрати палива суттєво утрудниться. Пояснимо це.

У звичайних паливних баках є хвилегасні перегородки. Вони гасять гідравлічний удар, наприклад, при різкому гальмуванні або на поворотах. У машинах з неглибокими баками цих перегородок немає і паливо під час руху плескається. Тобто рівень палива у кожній точці поверхні постійно змінюється.

Датчик палива реєструє ці коливання. Зрозуміло, ми враховуємо ці моменти та використовуємо спеціальні алгоритми згладжування. Ці алгоритми працюють і всередині самого датчика рівня палива, і у програмі GPS. Але повністю згладжувати коливання показань датчика рівня палива не можна, тобто ймовірність «втратити» реальний злив палива, або невелику заправку.

Таким чином, контролювати рівень палива у русі на автомобілях з неглибокими баками неможливо, та це й не потрібно. Витрата, наприклад, за вчора, можна отримати, бачачи рівень перед початком роботи рано-вранці і після закінчення руху пізно ввечері.

Компанія ВІДІС має реальний, багаторічний досвід встановлення датчиків рівня палива на будь-які транспортні засоби з будь-якими паливними баками.

Слідкуйте за нашими новинами. Якщо у вас є питання щодо GPS трекерів та лінійок у бак, телефонуйте нам.

Більше корисної та цікавої інформації про GPS системи та контроль палива авто читайте тут.