Контроль палива у цистернах

Контроль палива у цистернах - стаціонарних та мобільних

Контроль палива у цистернах зараз можна організувати за допомогою GPS трекера. GPS-моніторинг спочатку створювався для контролю рухомих об'єктів. У міру розширення можливостей трекерів, розширювалася і сфера застосування GPS моніторингу. Так як до трекерів можна підключати найрізноманітніші датчики, трекери можна використовувати для телеметрії нерухомих об'єктів.

Контроль палива у цистернах

У цій статті йдеться про використання системи GPS моніторингу для контролю рівня палива в стаціонарних цистернах та мобільних паливозаправниках. Такі рішення ми реалізовували і раніше, але вони були складними та відносно дорогими. Все значно спростилося та здешевило з появою бездротових датчиків рівня палива. Такі датчики не потребують зовнішнього живлення, вони живляться від внутрішньої Li батареї, якої вистачить на кілька років.

Також ці датчики не потребують кабелю між трекером та датчиком. Сигнал йде не по дроту, а по каналу блютуз, причому бездротовий датчик рівня палива передає дані не лише про кількість палива, а й про температуру палива. Інформацію про паливо можна отримати без GPS трекера. Бездротовий датчик рівня палива може передати інформацію прямо на ваш телефон або планшет. Щоправда, без трекера дальність дії буде обмежена радіусом блютуз.

Контроль палива у цистернах дуже зручний, якщо використовується бездротова технологія. Вона не лише розширила сферу застосування, а й спростила монтажні роботи. Фактично тепер для встановлення трекера та датчика палива не потрібні наші фахівці – потрібен лише звичайний слюсар та електрик. Датчик палива встановлюється на верхній поверхні цистерни. Якщо це не стаціонарна ємність, а паливозаправник, бажано встановити два датчики по краях цистерни. Це потрібно для уточнення показань у випадку, якщо паливозаправник стоїть не на рівній площині. Таке цілком можливо, коли мобільні паливозаправники заправляють сільгосптехніку в полях.

Загалом GPS трекер може працювати з чотирма датчиками палива одночасно. Таким чином, контроль палива в цистернах до 4 одиниць забезпечує один трекер. Як ми вже говорили, жодних дротів до датчиків палива тягнути не потрібно. Вони працюють повністю автономно. GPS трекер можна встановити в будь-якому зручному місці, наприклад, у вікна диспетчерської. До нього потрібно лише підвести живлення. Для цього підійде будь-яка постійна напруга 10-30 вольт. Відстань від трекера до датчиків палива має бути в межах радіусу дії блютуз, тобто до 20 метрів.

Рішення щодо контролю палива за допомогою бездротових датчиків палива має ще кілька переваг, крім простоти монтажу та меншої вартості. Це пожежна безпека – немає проводів, отже немає можливості короткого замикання. Не потрібний іскрозахист. Вандалостійкість - неможливо пошкодити дроти та роз'єми, їх просто немає.

Якщо у вас є завдання – система контролю палива стаціонарних ємностей або мобільних паливозаправників – зателефонуйте нам, ми проконсультуємо вас.