Як обдурити GPS трекер

Як обдурити GPS трекер цікавить багатьох

Одне з найпоширеніших питань, як обдурити GPS трекер. Звичайно, це питання ставлять водії на автомобілях яких встановлені GPS трекери. З якою метою водії хочуть обдурити GPS-трекер? Можливо, вони хочуть приховати якісь поїздки, зменшити або збільшити пробіг, приховати злив або недолив палива.

Як обдурити GPS трекер ?

Спочатку розберемося, як працює GPS трекер, як він визначає місце розташування та як передає ці дані. GPS трекери, які ми пропонуємо своїм користувачам, визначають координати не по одній, а одночасно за трьома навігаційними системами – GPS, ГЛОНАСС та GALILEO. Нагадаємо, що на початку свого існування існувала лише одна навігаційна система GPS і доступна для цивільних пристроїв точність була невелика. Визначення розташування за кількома навігаційними системами збільшує точність і надійність. Крім цього, сучасні трекери мають високу швидкодію – після включення вони обчислюють координати буквально за 30 сек.

Як же недобросовісному водієві подолати такий високотехнологічний пристрій, як GPS трекер? Перше, що може зробити водій, це вимкнути трекер від бортмережі. Зробити це можна двома способами, відключити один, або обидва дроти живлення, або ж витягнути запобіжник у ланцюги живлення. Все, що трекер не працює? Ні, трекер продовжує працювати, тому що при відключенні зовнішнього живлення він миттєво перейшов на внутрішній акумулятор. При цьому трекер відразу ж надіслав повідомлення про спробу вимкнення (час та місце). Тож витівка з відключенням живлення не вдалася.

Друга спроба, це накрити трекер чимось, тобто екранувати його. Це теж не допоможе водієві, адже трекер не перебуває в поле зору, а захований десь в автомобілі. До того ж, як було сказано вище, наші трекери визначають місце розташування одночасно за трьома навігаційними системами. Якщо ж трекер знаходиться в поле зору, то це, напевно, спеціальна модель, розрахована на роботу під будь-якими, навіть металевими поверхнями.

Якщо замість екранування GPS трекера буде використана спеціальна глушилка, вона може на якийсь час придушити супутникові сигнали. Але при цьому через кілька хвилин трекер надішле повідомлення про це (як і у випадку відключення живлення).

Ще одна спроба протидії, це використання глушилки стільникового зв'язку. При цьому трекер продовжуватиме визначати місцезнаходження та рух машини, але, не маючи можливості передати ці дані, трекер записуватиме їх в пам'ять. При першій можливості GPS трекер передасть накопичені дані. Об'єм внутрішньої пам'яті GPS трекера дозволяє йому записувати докладний маршрут руху.

Зрозуміло, ми тут не розглядаємо спроби остаточно зіпсувати GPSтрекер, а лише спроби обдурити трекер. І якщо, наприклад, одометр автомобіля можна легко накрутити як більшу, так і меншу сторону, то трекер обдурити не вийде.

Також популярними є питання – як приховати махінації з паливом, або як обдурити датчик палива (лінійку в баку). Загалом контроль палива, це головний біль недобросовісних водіїв та їх керівників. Одні хочуть красти палива, інші хочуть виявляти та усувати махінації з паливом.

У наших статтях ми неодноразово розповідали про засоби контролю палива. Найбільш ефективний з них, це контроль рівня палива. Ми використовуємо сертифіковані, цифрові датчики рівня палива, що мають високу точність і надійність. Вони реєструють найменші зміни рівня палива в баку, чи то робота двигуна, заправка, чи злив палива.

Якщо водій відключить живлення датчика палива і зіллє паливо в каністру, датчик запам'ятає останні дані до відключення, потім побачить нові дані після включення і все одно зафіксує різницю і зареєструє злив. Звичайно, водій може спробувати вивести з ладу датчик палива, подавши на його клеми високу напругу, але це все одно виявиться при розбиранні датчика. Інші способи, такі як заклеювання дренажного отвору, також легко виявляються при розбиранні.

Ми розповіли про спроби обдурити трекер та датчик палива (лінійку в бак). Ще один тип пристроїв, це GPS маяки. Вимкнути їх від живлення неможливо, то вони взагалі не мають зовнішнього живлення. Спроба придушення сигналу GPS також не допоможе, тому що GPS маяк спеціально розрахований на це. При придушенні супутникового сигналу маяк перейде на режим позиціонування по сигналах базових станцій стільникового зв'язку.

Тож чи можна обдурити GPS трекер? Відповімо так – можна намагатися протидіяти роботі трекера, але обдурити його не вдасться.