GPS трекер на вертоліт

GPS трекер на вертоліт - це дуже просто!

GPS трекер на вертоліт, на літак - за роки роботи в області GPS моніторингу ми встановили трекери на найрізноманітніші транспортні засоби. Це не тільки автомобілі трактори і екскаватори, але і катери, яхти, літаки і вертольоти. У цій статті ми розповімо про особливості роботи GPS трекерів на вертольотах.

GPS трекер може працювати на будь-якому рухомому об'єкті, проте скрізь є свої особливості. Наприклад, на річкових катерах трекери працюють так само, як і на автомобілях, різниці ніякої немає. А ось на морських яхтах потрібно враховувати, що мобільний інтернет, через який GPS трекер передає дані про місцезнаходження яхти, працює на відстані не більше 37 км від берега. В цьому випадку трекер продовжує записувати координати і швидкість в пам'ять, не маючи можливості передати їх в реальному часі. Потім, увійшовши в зону дії стільникового зв'язку, трекер видає накопичені дані.

На вертольотах ми встановлюємо один з двох типів GPS трекерів торгової марки Teltonika. Простіший трекер, якщо потрібні тільки звичайні параметри польоту - місце розташування, швидкість, напрямок, висота, Мотогодини двигуна і тривалість польоту. І дорожчий, якщо потрібен ідентифікатор пілотів (зчитувач карток).

Ставити GPS трекер на вертоліт потрібно з огляду на дві особливості.

  1. Якщо в трекері вбудовані антени, вони орієнтовані вгору. Це зроблено тому, що трекери все ж в основному встановлюються на автомобілі. При цьому і супутники і антени базових станцій стільникового зв'язку знаходяться вгорі, щодо автомобіля. Коли вертоліт в повітрі, то супутники навігаційних систем знаходяться над ним (в космосі), а базові станції стільникового зв'язку під ним. При цьому в трекері щось одне буде працювати трохи гірше - або супутниковий приймач, або стільниковий приймач. Звичайно, в цьому випадку потрібно орієнтуватися на супутники. Якщо ж використовувати більш дорогий трекер, то у нього антени роздільні (супутникова антена винесена на довгому дроті). В цьому випадку трекер в вертольоті встановлюють догори ногами (орієнтують стільниковий антену до землі), а супутникову антену розташовують угорі під прозорим ковпаком кабіни.
  2. Вертоліт летить із середньою швидкістю 200 км на годину. При цьому він з такою швидкістю пролітає над базовими станціями стільникового зв'язку, що не завжди встигає в них реєструватися. Також вертоліт може летіти над місцевістю, де взагалі немає базових станцій. У таких ситуаціях безперервна передача даних неможлива. Однак GPS трекер записує всі дані про політ у внутрішню пам'ять і передає, як тільки з'єднується з базовими станціями оператора стільникового зв'язку. Давайте подивимося приклади того, як працює GPS трекер Teltonika FMB920 на вертольоті.

GPS трекер на вертоліт

 

Маршрути польотів система GPS моніторингу може відображати одним кольором, або кожен політ іншим кольором. Це зручно для прогулянкових вертольотів, які постійно літають по одному маршруту. Зліва бачимо дату, час і тривалість польоту.

 

 

Треки польоту вертольота

 

Польоти можна відобразити на графіку. Вгорі бачимо на карті, або супутниковому знімку маршрут польоту, а внизу графік швидкості і висоти. У лівій і правій частині графіка жовтим кольором позначена робота двигуна на землі, коли вертоліт ще не злетів. Це необхідно для обліку мотогодин двигуна.

 

Відображення маршруту на карті

 

Ось так видно на графіку різні польоти і стоянки між ними. При необхідності можна отримувати інформацію з різних датчиків, наприклад датчика температури двигуна, або ідентифікатора пілота.

На великих повітряних судах є спеціальні авіаційні трекери, що працюють зовсім за іншим принципом і є частиною загальносвітової системи ідентифікації літаків. Цей сайт відстежує близько 30000 літаків 830 авіакомпаній світу.

Інформаційний сайт авіації

 

Якщо ви очікуєте літак в аеропорту, то можете прямо з мобільного телефону подивитися, де він в даний час знаходиться.

Пропонована нами система GPS моніторингу призначена зовсім для іншого. Її сфера застосування, це невеликі 2-5 місцеві літаки і вертольоти, приватні, навчальні та прогулянкові.

 

інтенсивне авіасполучення

 

До речі, вартість двомісного американського вертольота Robinson R44 c нальотом трохи більше 200 годин 230000 доларів. А новий двомісний вертоліт українського виробництва АК 1-3 варто 195000 доларів. Якщо зіставити ціни, то поставити GPS трекер на вертоліт зовсім дорогою. А ось літак АН2 «кукурузник» 30-річної давності можна купити всього за 12000 доларів, причому в стані "сів і полетів».

На закінчення скажемо, що GPS трекер можуть успішно працювати на легкомоторних вертольотах і літаках, даючи можливість дистанційно контролювати їх взаємне положення, швидкість, висоту і дальність польотів.

Багато цікавого про GPS моніторингу можна прочитати перейшовши на сторінку Практичний досвід GPS моніторингу та ознайомившись з нашими статтями, написаними на підставі багаторічного досвіду роботи в цій сфері.