GPS трекер на сільгосптехніці

GPS трекер на сільгосптехніці це більше ніж моніторинг.

GPS трекер на сільгосптехніці використовуються у найрізноманітніших галузях діяльності, у вантажоперевезеннях, у будівництві, у сільському господарстві, у прокаті автомобілів. Відповідно трекери встановлюють на легкових та вантажних автомобілях, автобусах, мотоциклах, тракторах, комбайнах, літаках та вертольотах, катерах та яхтах. Крім цього є трекери для людей та тварин.

GPS трекер на сільгосптехніці дозволяє контролювати площу оброблюваних полів

У цій статті ми розповімо та покажемо приклади  як використовується GPS трекер на сільгосптехніці. В агрогосподарствах можуть використовуватись різні моделі GPS трекерів.

Для техніки, що здається в оренду, зазвичай встановлюють трекери, які з високою точністю показують розташування машин, площу оброблених полів і мотогодин. Паливо власника техніки не цікавить, адже техніку заправляє той, хто нею користується. Всі ці дані пропонує найпростіша модель трекера.

Агрогосподарства, які експлуатують власну техніку, встановлюють трекери із датчиками палива. Паливо становить більшу частину витрат у сільському господарстві. При цьому зважаючи на віддаленість техніки від господаря, нерідко різні зловживання з паливом, такі як сливи, або недоливи. Такі зловживання спрощуються ще й тому, що техніка заправляється в поле з мобільних паливозаправників. Ми встановлюємо сертифіковані цифрові датчики палива (лінійки в бак), які з високою точністю визначають рівень палива в баку, витрата палива за період часу, середня витрата на 100 км, а також усі заправки та зливи палива.

GPS трекер на сельхозтехнике позволяет использовать Модуль агро сервиса Wialon

GPS трекер на сільгосптехніці – це ще й точне землеробство. Не слід змішувати їх із GPS моніторингом. У них різні завдання та різна технічна реалізація. Як правило, у точному землеробстві використовуються набагато складніші та найдорожчі GPS пристрої, що мають високу точність. Такі GPS пристрої використовують у системах паралельного водіння.

Існує безліч різних систем паралельного водіння, які поділяються на дві основні групи - системи, які підказують оптимальну траєкторію руху по полю з урахуванням його меж та ширини причіпного агрегату та системи, які можуть керувати машиною самостійно.

Другий тип систем паралельного керування може працювати з супутниковими навігаційними системами (точність 30-50 см), або додатково використовувати сигнали диференціальних поправок від наземних станцій (точність до 2 см). Системи диференціальних поправок можуть бути платними і безкоштовними.

Прицепные устройства с идентификатором плюс GPS трекер на сельхозтехнике это большие возможности аналитики

Нагадаємо, що система GPS моніторингу та система паралельного водіння, це різні, не пов'язані між собою системи. Робота першої системи у сільгосптехніці не видно – її бачить віддалений диспетчер. Робота другої системи потрібна лише у самому тракторі, чи комбайні – її дані нікуди не передаються.

У цій статті йдеться лише про GPS трекери, які використовуються в GPS моніторингу. Крім GPS трекерів нерідко використовуються GPS маяки. Їх можуть приховано встановлювати у свою техніку лізингові компанії. Таким чином, вони завжди бачать, де знаходиться техніка, при цьому GPS маяки не потребують зовнішнього харчування.

Поля хорошо видны на спутниковой карте.

Вони працюють від внутрішніх літієвих батарей. Маяк не є моніторинговим пристроєм. З його допомогою не можна визначити маршрут руху, швидкість, витрата палива та площу оброблених полів. GPS маяки лише кілька разів на добу визначають розташування об'єкта, в якому вони знаходяться.

Повернемося до GPS трекерів. Залежно від моделі, вони мають входи для різних зовнішніх підключень. Найпростіші GPS трекери на сільгосптехніці мають лише аналоговий вхід, складніші мають цифрові входи різного типу. Є моделі, які підключаються до OBD роз'єму, а є такі, які підключаються безпосередньо до can шини. Останні два розраховані отримання даних безпосередньо з комп'ютера трактора, чи комбайна.

Обработка вокруг препятствия

З одного боку, це дуже зручно, адже не потрібно купувати та підключати інші датчики. З іншого боку, з бортового комп'ютера не завжди вдається отримати потрібні дані, адже виробники сільгосптехніки не схвалюють підключення GPS трекерів до електроніки транспортних засобів.

Якщо вдається отримати дані з can шини, можна поряд з місцезнаходженням, пробігом і маршрутами отримати дані витраті палива, оборотах і температурі двигуна, можливо, ще якісь інші. На жаль, до підключення GPS трекера неможливо заздалегідь дізнатися, які дані надійдуть до системи GPS моніторингу. Треба сказати, що трекери вдосконалюються і підключення до can шини стає більш простим.

Перегляньте кілька прикладів роботи сільгосптехніки в полях.

GPS трекер может быть установлен в OBD2 разъем

 

 

 

 

Даже обычный трекер дает наглядную картину

Измерение площади полей

Більше корисної інформації про різні GPS пристрої читайте тут