GPS та енергонезалежність
Як поєднати GPS та енергонезалежність
GPS та енергонезалежність розглянемо в ключі додаткових можливостей.Часті відключення електроенергії стали реальністю, а енергонезалежність стала потребою.
Зараз неможливо сказати, як довго триватимуть відключення електрики, чи ситуація покращуватиметься, чи погіршуватиметься. Деяку частину пристроїв – споживачів електроенергії можна перевести на постійну напругу низьковольтну, наприклад освітлення. Інші пристрої потребують змінної напруги 220 вольт. Як отримати ці 220 вольт при відключенні електрики?
Є два способи здобути енергонезалежність. 220 вольт можна отримати за допомогою бензо-, або дизель генератора. Вони є на різні потужності та чудово підходять для невеликих магазинів, кафе, перукарень, аптек, СТО. Додатково встановлений на генераторі
GPS трекер захистить його від крадіжки та дозволить дистанційно контролювати його параметри.
Однак такі генератори мають і мінуси. Основні мінуси - неможливість миттєвого переходу з електромережі на генератор (відключили світло, і вам потрібно вийти на вулицю і запустити генератор), друга причина, що генератор повинен знаходиться в безпосередній близькості до приміщень, в яких потрібно забезпечити електропостачання, а це не завжди можливо.
Другий спосіб отримати 220 вольт, це система безперебійного живлення. Найпростіший приклад – ДБЖ (джерело безперебійного живлення) вашого комп'ютера.
Пропоновані нами рішення щодо енергонезалежності, це фактично і є ДБЖ, лише набагато більшої потужності та часу безперервної роботи. Тут також є два варіанти - купити готову дорогу зарядну станцію або купити акумулятор з інвертором. Відразу скажемо, що в будь-якій готовій зарядній станції в будь-якому випадку є ті самі два основні компоненти - акумулятор і інвертор.
У другому випадку при правильному виборі компонентів ви отримаєте більшу кількість енергії за менші гроші, ніж готові зарядні станції. Однак зробити правильний вибір акумулятора та інвертора непросто, по-перше, через величезну кількість пропозицій, а по-друге, через дуже часту недостовірність технічних характеристик.
Звичайно, є і сумлінні виробники, але дуже часто трапляються завищення технічних характеристик, або невідповідність реальних характеристик заявленим. На просторах інтернету можна зустріти багато відео, де показують розбирання китайських павербанків, акумуляторів, інверторів і т.д.
З павербанків висипають пісок, усередині «потужних» акумуляторів виявляються збирання з слабеньких батарей, які ще й були у використанні, а інвертор із зазначеною потужністю 1.5 кВт не тягне домашній холодильник і т.д.
На погляд все це є аргументами на користь купівлі готової зарядної станції. Але якщо звернутися до перевіреного постачальника, то ці аргументи вже зовсім не очевидні.
Спочатку розповімо про складнощі, а потім про рішення.
ІНВЕРТОРИ
У контексті нашої статті, це пристрої для перетворення постійної напруги акумуляторів на змінну напругу 200 вольт, і застосовуються вони у всіх рішеннях енергонезалежності. Як ми говорили вище, інвертор обов'язково є у будь-якій зарядній станції, але його можна купити й окремо. Основні характеристики інвертора, це напруга на вході (12, 24, 48 вольт), потужність на виході (наприклад, 1,5 кВт) і якість вихідної напруги (модифікована синусоїда дешевша, чиста синусоїда дорожча). Розглянемо по порядку.
Напруга на вході залежить від того, які акумулятори ви використовуєте. Один акумулятор, це 12 вольт, два з'єднані послідовно, 24 вольти, чотири акумулятори з'єднані послідовно, це 48 вольт і так далі. Потужність на виході залежить від того, що хочете живити від інвертора. Для того, щоб визначитися з потужністю інвертора, ви повинні приблизно оцінити споживану потужність пристроїв, які вам необхідні без електромережі.
Наприклад, освітлення, комп'ютери, холодильник, фен, водонагрівач, телевізор і так далі. Деякі пристрої мають таке поняття, як пусковий струм. При включенні вони короткий час споживають потужність в 2-5 разів, що перевищує паспортну (наприклад, холодильник). Третя характеристика, це якість вихідної напруги. Є інвертори з чистою синусоїдою та модифікованою (або апроксимованою) синусоїдою.
Не вдаючись до подробиць скажемо, що найкраще чиста синусоїда, тому що такі інвертори підходять для будь-якої побутової техніки. Ще бажано, щоб інвертор мав вбудований зарядний пристрій. Якщо його немає, вам доведеться купувати зарядний пристрій окремо та перемикатися з розряду на заряд вручну, тобто ваша система аварійного енергопостачання не буде автоматичною.
Якщо в інверторі є вбудований зарядний пристрій, система енергонезалежності буде повністю автоматичною, але потрібно переконатися, що зарядний струм інвертора відповідає вашому акумулятору. При більшому, ніж потрібно, зарядному струмі, акумулятор грітиметься і залишати його без нагляду не можна. Крім того, великий зарядний струм зменшує термін служби акумулятора.
А при меншому зарядному струмі акумулятор просто не встигне зарядитися за час, протягом якого в мережі є 220 вольт. Ще бажано, щоб інвертор мав індикацію режимів роботи, щонайменше показував значення вхідної та вихідної напруги. Але якщо ваша система енергонезалежності працює в автоматичному режимі, ви все одно не дивитиметеся на ці цифри. Контролювати їх дистанційно буде GPS трекер. Так поєднується GPS і енергонезалежність, даючи нові можливості.
Підібравши відповідний за потужністю інвертор, ви досягнете всього лише того, що він буде нормально «тягнути» навантаження і в ньому не спрацює захист. Але це не означає, що інвертор буде тягнути навантаження довго. І тут потрібно правильно вибрати другий компонент системи – акумулятор. Як це робити ви прочитаєте у продовженні цієї статті.