GPS моніторинг в агрогосподарстві

GPS моніторинг в агрогосподарстві - інструмент істотного зниження витрат

Системи GPS приносять користь в самих різних областях діяльності і GPS моніторинг сільгосптехніки в агрогосподарстві не виняток. GPS трекер можна встановлювати на найрізноманітнішу техніку в сільському господарстві - вантажні машини, трактори, комбайни, паливозаправники.

На різній техніці використовуються різні GPS трекер і датчики, а залежно від завдань, які ви ставите. Контроль місця розташування і пробігу всіх одиниць техніки, це важлива, але не єдина задача GPS моніторингу. Вам може знадобитися контроль мотогодин, витрати палива, температури, площі оброблених ділянок і ін.

Слід сказати, що є два застосування GPS на сільгосптехніці. Одне із застосувань, це системи паралельного водіння. Вони не мають відношення до GPS моніторингу і призначені тільки для поліпшення точності руху тракторів і комбайнів по полю, причому в будь-яку погоду - в дощ, в туман, в темний час доби. Системи паралельного водіння є двох типів.

Перший тип, це пристрої, що нагадують водієві оптимальну траєкторію руху по полю з урахуванням форми поля і ширини причіпного агрегату. Такі системи не управляють трактором, а лише вказують на відхилення від оптимального маршруту.

Переваги таких систем - дешевизна і можливість швидкої перевстановлення на будь-яку едніцу техніки.

Другий тип, це системи паралельного водіння, безпосередньо керуючі сільгосптехнікою через кермо, або через гідравліку. У таких систем вище вартість, але і набагато більша точність.

При використанні диференціальних поправок точність руху багатотонної машини може досягати декількох сантиметрів. Недолік - складність, або неможливість переустановки на іншу одиницю техніки.

GPS моніторинг в агрогосподарстві

Але повернемося до питання як працює GPS моніторинг в агрогосподарстві. Принципова його відмінність від систем паралельного водіння, це передача даних віддаленого диспетчеру в реальному часі.

Тобто ви, перебуваючи на будь-якій відстані від сільгосптехніки, бачите все - взаємне розташування машин, швидкість і напрямки руху, рівень палива, Мотогодини, заправки і зливи палива.

треки сільгосптехніки

Маршрути руху сільгосптехніки збережуться 1,5 року, що зручно для статистики та аналізу робіт за минулий період. Треки можуть бути одноколірними, або різних кольорів в залежності від типу техніки, швидкості, або різних поїздок. Таким чином, легко виділити роботу трактора на поле в різні дні, або роботу різних тракторів на одному полі.

На трактори можна встановити датчики причіпного обладнання

На трактори можна встановити датчики причіпного обладнання. При приєднанні до трактора, GPS трекер буде відправляти повідомлення про те, що в даному місці, в даний час до цього трактора було приєднано таке то причіпне обладнання.

Для цього на кожному причіпному обладнанні встановлюються мітки - ідентифікатори. Вони можуть бути дротяними і бездротовими.

Ідентифікувати можна і водіїв

Ідентифікувати можна не тільки причіпне обладнання, а й водіїв, якщо вони змінюються по змінах. Для цього у водіїв повинні бути картки - ідентифікатори, а в кабіні зчитувач карт. Таке додаткове обладнання дозволить враховувати робочий час водіїв сільгосптехніки.

 

GPS моніторинг дозволяє контролювати витрату палива

 

Також дуже корисною можливістю системи GPS моніторингу є контроль за витрачанням палива. Ви бачите в реальному часі кількість палива в баках всіх одиниць техніки, а також можете сформувати графіки витрати палива за будь-який період по одній, або по всьому одиницям техніки.

 

Уточнення карти полів

Дуже важлива можливість нашої системи GPS, це уточнення карти полів. Карти полів можна зробити декількома способами. Можна просто обвести контур поля на супутниковому знімку і привласнити назву - сиcтема GPS сама вважатиме його площа.

А можна об'їхати поле по контуру. Коли контур замкнеться, система також вважатиме його площа. Надалі ви зможете легко враховувати площу оброблених ділянок.

GPS трекер можна встановлювати і на паливозаправники, з яких відбувається заправка сільгосптехніки в поле. Витрати на паливо становлять чи не основну частину витрат в агропідприємстві. А через віддаленість техніки від керівництва мають місце різні зловживання, такі як сливи, недоливи і ін.

На паливозаправник встановлюється GPS трекер, зчитувач карт і електромагнітний клапан. Заправка не почнеться, поки водій трактора, або заправника не встаючи свою картку в зчитувач. При цьому кожна заправка прив'язана до конкретного трактора і водієві.

Ви побачите, що з паливозаправника пішло 200 літрів палива, і в бак трактора увійшло 200 літрів, значить все в порядку. Якщо з бака в подальшому злити паливо, система GPS моніторингу зафіксує місце, час і обсяг зливу.

Якщо ви експлуатуєте свою сільгосптехніку, або здаєте її в оренду - напишіть, або зателефонуйте нам.

Більше корисної та пізнавальної інформації про GPS моніторинг в агрогосподарстві читайте тут.