GPS маяк в автомобілі
GPS маяк в автомобілі або будь-якому рухомому об'єкті
Раніше ми розповідали, чим відрізняється GPS маяк в автомобілі від GPS трекера. Загалом можна сказати, що маяк, це менш затребуваний пристрій у порівнянні з трекером. Маяк, в тому, що маяк, це вузькоспеціалізований пристрій - крім як для цілей безпеки його ніде не використовуєш. А трекер, універсальніший пристрій. Його можна застосувати і для логістики, і безпеки. Тим не менш, GPS маяк має деякі важливі переваги.
Одна з переваг - GPS маяк в автомобілі не вимагає зовнішнього живлення. Трекеру живлення необхідне. Без нього він може працювати лише кілька годин на резервному акумуляторі. GPS маяк працює на двох невеликих, але потужних літієвих батареях. Від цих батарей він може працювати рік і навіть більше, залежно від частоти передачі даних.
Чим рідше GPS маяк передає дані, тим більше працюватиме без заміни батарей. Яка оптимальна частота передачі даних GPS пристроїв. Для трекера ми зазвичай встановлюємо частоту передачі даних 100 метрів у русі та 5 хвилин на стоянці. Це дозволяє отримати точний та докладний трек. Але GPS маяк не передає трек, тому не потрібна така висока частота передачі. Для маяка найоптимальніше передавати 1-2 крапки на добу. Але при необхідності GPS маяк можна налаштувати на більш часту і більш рідкісну частоту передачі.
У разі виникнення нештатної ситуації маяк можна тимчасово перевести в режим трекера, тобто він передаватиме крапки дуже часто – раз 15-30 сек. Це дозволить точно відстежувати рух автомобіля. При цьому літієві батареї швидко розряджаються, тому потрібно не забути скасувати команду переходу маяка на високу частоту передачі даних.
Відсутність потреби у зовнішньому живленні передбачає друге відмінність маяка від трекера. У GPS маяка повністю відсутні будь-які дроти. Це збільшує його надійність, скритність та вандалостійкість. І що дуже важливо, GPS маяк неможливо знайти в автомобілі по дротах.
Через дуже рідкісну частоту передачі даних, GPS маяк абсолютно неможливо обчислити за допомогою сканера.
Справа в тому, що передавши чергові координати, маяк «засинає» і його електронна схема відключається, зберігаючи енергію батарей і нічого не випромінюючи. Можна сказати, що GPS перебуває в неактивному стані 99,99% часу.
Ще одна перевага маяка перед трекером проявляється у ситуаціях, коли GPS сигнал намагаються придушити. Трекер у своїй взагалі може обчислити координати. А маяк у такій ситуації перейде на альтернативний спосіб визначення координат – LBS. Якщо сказати просто, це визначення розташування координат базових станцій стільникового зв'язку. Цей метод набагато менш точний, ніж GPS.
Наприклад, по GPS можна визначити місце розташування автомобіля з точністю в кілька метрів. А по LBS похибка може досягати кількох сотень метрів, або навіть кілька кілометрів у сільській місцевості через малу кількість базових станцій та велику відстань між ними. Але у разі придушення GPS сигналу, трекер взагалі не працюватиме. А маяк, хоч і не точно, але визначить де знаходиться ваш автомобіль.
Іноді для більшої надійності та розширення можливостей у машині використовують одночасно і трекер, і маяк. Звичайно, це збільшить вартість, але й надійність суттєво зросте.
Де розміщувати GPS маяк у автомобілі. Загальні вимоги до встановлення такі самі, як і до GPS трекера. Маяк не можна розташовувати під металевими поверхнями. Радіосигнали безперешкодно проходять через більшість матеріалів – пластмаса, дерево, тканина, скло. Однак метал глушить будь-який радіосигнал, або суттєво його послаблює. На відміну від трекера, який майже завжди встановлюють та підключають спеціалісти СТО, маяк ви можете встановити в машині самостійно.
У такому разі тільки ви знатимете, де він знаходиться. На корпусі маяка розташована лише одна кнопка. Її потрібно натиснути один раз після того, як ви заховали маяк у машині. Натискання примусово активує маяк, він визначає координати та передає першу точку. Наступну точку маяк передасть через запрограмований інтервал часу, наприклад, через 6, або 12 годин.
За допомогою GPS маяка можна контролювати не тільки транспортні засоби, а й будь-які інші об'єкти – контейнери, генератори, верстати, різні ємності, навіть якщо там немає джерела живлення. Адже маяку зовнішнє напруження харчування не потрібне. Це суттєво розширює сферу застосування такого корисного пристрою, як GPS маяк.