Bluetooth мітка

Bluetooth мітка. Варіанти застосування..

Унікальний код - Bluetooth мітка - це за своєю суттю ідентифікатор, який до чогось кріпиться. Всі сучасні GPS трекери мають змогу працювати з різними датчиками. Це значно розширює можливості GPS моніторингу. Завдяки датчикам система GPS моніторингу може не тільки відстежувати місцезнаходження та переміщення рухомого об'єкта, але й у реальному часі передавати різну телеметричну інформацію, таку як напруга бортмережі, рівень та витрата палива, температуру у вантажному відсіку та ін.

Bluetooth мітка без контролю температури

У наших публікаціях ми розповідали, що за принципом дії датчики у GPS моніторингу бувають провідні та бездротові. Створення бездротових датчиків стало можливим завдяки технології BLE (Bluetooth Low Energy), тобто блютуз із надмалим споживанням енергії. Як такі, бездротові датчики могли виникнути і раніше, але все впиралося у джерело живлення.

Такі датчики не повинні залежати від зовнішнього джерела живлення та працювати повністю автономно. Через малі розміри в бездротових датчиках неможливо застосувати джерела живлення великих розмірів, а без нього датчики працювали недовго. Значить, потрібно зменшувати енергоспоживання. Ось із цим завданням чудово впоралася технологія BLE (Bluetooth Low Energy).

Переваг у бездротових датчиків багато. Здебільшого це відсутність будь-яких проводів і як наслідок надзвичайно простий та швидкий монтаж. У ряді випадків взагалі не потрібна наявність кваліфікованих спеціалістів у процесі монтажу. Оскільки бездротові датчики передають не аналоговий, а цифровий сигнал, з'явилася можливість одночасної роботи кількох датчиків з одним трекером GPS. Розкажемо про різні варіанти застосування бездротових датчиків і зокрема бездротових міток ідентифікації.

Контроль палива. Бездротові датчики значно спростили процес монтажних робіт. Тепер замовник цілком може самостійно встановити датчики рівня палива. Жодні підключення при цьому не потрібні. Датчики палива починають працювати відразу, як виявляються в межах радіусу дії BLE. Для двосторонньої машини потрібний один трекер.

Також спрощується контроль палива на АЗС, або в інших місцях, де є кілька стаціонарних ємностей з паливом. Чотири цистерни можуть контролюватись одним GPS трекером. Достатньо розташувати його приблизно посередині між цистернами. При цьому ніде немає жодних дротів.

Дуже спрощується контроль палива у мобільних паливозаправниках. За допомогою бездротових датчиків можна забезпечити контроль і за паливним баком автомобіля, і за його цистерною. При цьому забезпечується повна гальванічна розв'язка та пожежна безпека, адже ніяких електричних проводів при монтажі не потрібно. Живлення самих датчиків забезпечується низьковольтною літієвою батареєю. У цистерні можна встановити два або більше датчиків палива, якщо в ній є різні відсіки, або якщо заправки відбуваються не на рівних поверхнях.

Bluetooth мітка з контролем температури

Контроль температури. Bluetooth мітка - це один із можливих варіантів. Може бути Bluetooth мітка, яка передає ще температуру та вологість навколишнього середовища. Тут також бездротові термодатчики дуже потрібні. Адже самі термодатчики знаходяться в закритих відсіках і прокладка кабелю звідти до GPS трекер завжди пов'язана зі складнощами. Бездротовому термодатчику дроту не потрібні і його монтаж виконується силами співробітників замовника.

Таким чином, має місце велика економія коштів на оплаті монтажних робіт і відряджень. До одного GPS трекера можна підключити до чотирьох бездротових термодатчиків. Таким чином, можна отримувати дані з різних висот вантажного відсіку РЕФ.

Інший варіант використання бездротових термодатчиків, це контроль температури у стаціонарних холодильних камерах на підприємствах та складах. Один трекер передаватиме дані від чотирьох камер. При монтажі потрібно встановити трекер у межах радіусу дії блютуз та поблизу вікна, щоб трекер «бачив» супутники.

Трекеру потрібне живлення 10...30 вольт постійного струму, а термодатчикам зовнішнє живлення взагалі не потрібне. Їхні батареї забезпечать працездатність протягом приблизно п'яти років після чого їх можна легко замінити.

Склади. Ще один тип бездротового датчика, це мініатюрна Bluetooth мітка. Кожна позначка передає свій унікальний код. Якщо розмістити такі мітки на стелажах складу, то можна отримувати інформацію, коли якийсь навантажувач, або автомобіль під'їхав до стелажу для навантаження, або розвантаження.

Роумінг. Як відомо GPS працюють скрізь, у будь-яких країнах. Однак передача даних з однієї країни до іншої відбувається в роумінгу і коштує недешево. Ми намагаємось різними способами оптимізувати та зменшити витрати на роумінг. Один із способів застосування бездротових цифрових датчиків.

Якщо дві машини їдуть у рейсі тандемом, можна використовувати трекер лише на одній із машин, а на другій вимкнути передачу даних для економії. GPS трекер однієї машини «бачитиме» датчики і своєї та другої машини.

Як бачите бездротові датчики дуже перспективні. Можливо ви самі побачите якісь сфери їх застосування.