Блютуз у GPS моніторингу

Блютуз у GPS моніторингу транспорту

Розкажемо для чого потрібний блютуз у GPS моніторингу. Сучасні GPS трекери мають багато можливостей для взаємодії з дротовими та бездротовими датчиками.

У минулих публікаціях ми розповідали, що різноманітні датчики до трекерів можна підключати по дротовому та бездротовому каналу. Якраз блютуз і є бездротовим каналом для датчиків у GPS моніторингу.

Блютуз у GPS моніторингу використовується для підключення датчиків температури та вологості.

У цілому нині перелік можливих бездротових підключень обмежений наявністю датчиків. На сьогоднішній день за допомогою блютуз можна підключити датчик рівня палива, датчик температури та бездротову телефонну гарнітуру.

Бездротові датчики рівня палива можуть застосовуватися замість провідних, коли немає можливості прокладати кабель. Хоча такі датчики палива мають вищу вартість, але можна заощадити час та гроші на монтажних роботах, особливо у двосторонніх машинах. Також із блютуз датчиками можна використовувати більш дешеві моделі GPS трекерів, головне, щоб вони мали блютуз.

Датчик рівня палива з блютуз

Бездротові датчики температури є двох типів – повністю герметичні та з винесеним вимірювальним елементом. Другі мають більший розмір, але значно більшу точність. Справа в тому, що в герметичних термодатчиках вимірювальний елемент знаходиться всередині міцного пластмасового корпусу, а значить, має місце сильна інерційність.

Герметичні термодатчики просто не реагують на швидкі зміни температури, оскільки пластиковий корпус не дозволяє вимірювальному елементу швидко змінити температуру. До GPS трекера можна підключити по блютуз кілька бездротових термодатчиків, що дозволяє контролювати температуру в різних зонах.

Батареї бездротових датчиків палива та температури можуть живити їх протягом кількох років. Єдине обмеження – це радіус дії. Він обмежений кількома метрами.

Ще один блутузний пристрій, це бездротова телефонна гарнітура. Це найменш затребуване пристрій, оскільки сімкарта в трекері зазвичай оптимізована під передачу даних, а не для телефонних розмов. Тим не менш, підключити телефонну блютуз гарнітуру до GPS трекеру можливо.

Більше корисної та цікавої інформації про GPS моніторинг, контроль палива та температури дивіться  тут.