Бездротовий датчик рівня палива
Новий бездротовий датчик рівня палива
Про бездротовий датчик рівня палива ми вже розповідали. У цій статті ми запропонуємо до вашої уваги нову модель такого датчика палива українського виробника компанії РКС.
Які переваги мають бездротові датчики палива (лінійки в бак) у порівнянні з традиційними провідними? Перша явна перевага, це відсутність дротів. Звичайні датчики передають сигнал про рівень палива проводів. Також з проводів до датчика надходить живлення. У процесі експлуатації дроти можуть бути пошкоджені.
Бездротовий датчик палива передає дані каналом блютуз, але це не зовсім звичайний блютуз. Це Bluetooth Low Energy (BLE), тобто блютуз із надмалим споживанням енергії. За таким бездротовим каналом не можна передати музику, але можна передавати різну телеметрію та сигнали керування. Наприклад, за технологією BLE працюють смарт-годинник і фітнес-трекери.
Бездротовий датчик палива має всередині батарею Li, яка забезпечує його роботу протягом декількох років. Через такий тривалий термін служби бездротові датчики палива навіть не мають кнопки вимкнення та не мають можливості заміни батареї.
Відсутність проводів, це також найкраща пожежна безпека. Не слід побоюватися короткого замикання через пошкодження проводів.
Точність дротових та бездротових датчиків однакова. Похибка становить приблизно 1-2% обсягу бака. Новий датчик бездротового рівня палива має металевий корпус. У провідних датчиках у цьому є і позитивні та негативні моменти. Металевий датчик, звичайно ж, міцніший за пластмасовий. Однак пластикові датчики забезпечують повну електричну ізоляцію від корпусу автомобіля.
Щоб забезпечити таку ж ізоляцію в металевому датчику, потрібен додатковий пристрій – електрична розв'язка. Але в бездротовому датчику проводів немає взагалі, тому металевий корпус є кращим. Це одночасно і надійність та електрична ізоляція датчика від трекера.
Бездротовий датчик рівня палива встановлюється на верхню стінку бака, бажано в геометричний центр. Установка центром дозволяє звести до мінімуму похибки від коливання палива при поворотах, розгонах і гальмуваннях. Після встановлення проводиться тарування бака - паливо необхідно повністю злити, а потім невеликими порціями знову залити до верху.
По можливості, паливний бак потрібно промити. Це з тим, що у дні бака згодом накопичується осад і вода. Звідки береться вода у паливному баку? Раніше вона могла потрапляти в бак разом із паливом, але зараз таке практично неможливо. Вода - це конденсат, який утворюється всередині бака за зміни температури. Кількість води тим більша, чим менше палива в баку (і більше повітря).
Тому краще, щоб бак був заповнений паливом, особливо при тривалих простоях машини. Вода важча за паливо, тому вона опускається на дно бака і рано, або пізно вода торкнеться нижнього кінця вимірювального зонда бездротового датчика. Вода має набагато кращу електропровідність, ніж паливо, тому замкне датчик. Для цього це не шкідливо, він не зіпсується, але даватиме зовсім неправильні показники.
Тому перед встановленням бездротового датчика палива – лінійки у бак – бажано переконатися, що на дні бака немає осаду та води.
Бездротовий датчик рівня палива має ще одну перевагу. Дані від нього можна побачити на смартфоні, якщо підійти до автомобіля в межах радіусу дії блютуз-передавача. Таким чином, водій може постійно бачити рівень палива в баку, витрати пального, а також контролювати точність заправок на АЗС. Це дуже корисна функція, яка можлива лише з бездротовим датчиком.
Для надійної передачі даних датчик палива повинен знаходитись на невеликій відстані від трекера. Як і будь-який інший пристрій із радіоканалом, бездротовий трекер має цілком певний, обмежений радіус дії – 20 метрів максимум при прямій видимості. У більшості випадків при використанні на автомобілях такого радіусу дії цілком достатньо.
Але бездротові датчики рівня палива можна використовувати не тільки в автомобілях, а й для контролю стаціонарних ємностей, наприклад, на АЗС. Такі датчики будуть дуже зручними, тому що не потрібна жодна прокладка кабелів. І бездротовий датчик забезпечує повну пожежну безпеку стаціонарної ємності, так він живиться від низьковольтної батарейки.
Загалом ви самі вирішуєте, які датчики рівня палива застосувати – дротові чи бездротові. Вони забезпечують однакову точність.
Більше корисної та пізнавальної інформації про контроль палива, температури по GPS читайте тут.