Бездротові датчики рівня палива

Бездротові датчики рівня палива в системі GPS моніторингу

В системі GPS моніторингу застосовуються бездротові датчики рівня палива, температури, вологості, кута нахилу, ідентифікатори, які підключаються до трекерам, розширюючи, таким чином, можливості традиційного стеження за транспортними засобами.

Найбільш часто використовуються, звичайно, датчики палива. Це не дивно, адже витрата палива, це одна з основних статей витрат у вантажоперевізників, таксистів, або в сільгосппідприємстві. На другому місці за популярністю, датчики температури, що також не дивно. Внутрішньоукраїнські та міжнародні перевезення продуктів, напоїв, ліків вимагають контролю температури в реальному часі по всьому маршруту проходження вантажу. В GPS моніторингу також використовуються датчики запалювання, мотогодин, відкривання дверей, оборотів двигуна, ваги вантажу, тиску і багато інших. До недавнього часу абсолютно все датчики в GPS моніторингу, та й не тільки в ньому, були провідні. Однак прогрес не стоїть на місці, і зараз ми пропонуємо вам практично всі основні датчики як в дротовому, так і в бездротовому виконанні.

Бездротовий датчик рівня палива

 

Бездротові датчики рівня палива і інших параметрів в GPS моніторингу фактично є частиною загальної тенденції переходу до бездротових технологій. Все йде до того, що самі різні пристрої починають спілкуватися між собою без проводів, передаючи різні дані, або здійснюючи дистанційне керування. Годинники і фітнес-браслети, смартфони, квадрокоптера, навушники, системи автоматичного поливу, освітлення та опалення, і навіть кавоварки можуть взаємодіяти між собою. Однак повернемося до систем GPS моніторингу.

Очевидно, що для взаємодії з бездротовими датчиками, GPS трекер також повинні мати технологію бездротового. Деякі компанії-виробники рухалися «поперед батька в пекло», роками випускали відмінні і недорогі GPS трекер, що мають технологію бездротового в той час, як на ринку не було практично ніяких датчиків, з якими ці трекери могли взаємодіяти. У рекламних буклетах можливість підключення бездротових датчиків описувалася чи не на першому місці. І користувачі, тільки після покупки таких трекерів, з подивом і досадою розуміли, що реально до трекерам підключити без проводів нічого не можна.

Справедливості заради скажемо, що виробники активно розробляли бездротові датчики, і сьогодні ми коротко розповімо вам про основні з них. Це датчики палива, температури і кута нахилу.

Але спочатку потрібно розповісти про сам бездротовому каналі передачі даних. Це всім відомий нам Bluetooth, але не звичайний, а BLE (Bluetooth Low Energy), або блютуз з низьким енергоспоживанням. Розробка BLE була завершена ще в 2010 році, як частина технології Bluetooth 4.0. Першим пристроєм, що включає в себе технологію BLE, був iPhone 4S, випущений в 2011 році. Інші виробники представили пристрої з BLE в 2012 році.

Як випливає з назви, основною перевагою і відмінною рисою пристроїв з BLE, є низька, а точніше наднизьким споживанням енергії. І це дуже важливо, адже практично всі пристрої з блютуз живляться від невеликих батарейок і акумуляторів, і час безперервної роботи для них критично важливо.

Однак енергоспоживання, це ще не все. Давайте порівняємо звичайний Bluetooth і Bluetooth Low Energy за основними параметрами, не вдаючись у технічні складності.

Обидві технології сумісні, тобто сучасні пристрої з BLE можуть взаємодіяти з більш старими пристроями зі звичайним Bluetooth.
Дальність дії BLE більше, ніж у Bluetooth, але пропускна здатність і швидкість передачі даних менше.
Споживана потужність у BLE набагато менше за рахунок того, що пристрої з BLE не працюють постійно, а лише короткочасно включаються для передачі даних.
Затримка при включенні у BLE в 16 разів менше, ніж у Bluetooth.
BLE, на відміну від Bluetooth не може передавати голос, або музику і взагалі не розрахована на безперервну передачу. BLE, це саме технологія дистанційного керування, або збору інформації з датчиків.

Отже, бездротові датчики для GPS моніторингу.

Бездротові датчики рівня палива. За принципом дії і точності нічим не відрізняються від дротяних датчиків. Дуже скорочує час монтажних робіт в двухбакових машинах. Переваги: не потребують проводах, не потрібно зовнішнє живлення (бездротовий ДУТ може працювати роками на своїй батарейці), простіше і швидше монтаж, можливість контролю з мобільного телефону, гарантія більше в три рази, набагато краще вандалоустойчивость і пожежна безпека. Недолік: ціна вище, ніж у проводового ДУТ.

Бездротові датчики температури.

Бездротовий датчик температури

Компактні. Надзвичайно простий і швидкий монтаж. Легко перевстановити в інше місце, або в інший РЕФ. Можуть вимірювати не тільки температуру, але і вологість. Можливість підключення до чотирьох термодатчиков до одного трекера. Можливість роботи термодатчиков з різними трекера. Недолік той же - набагато більш висока ціна в порівнянні з проводовим датчиком температури.

 

 

 

 

 

 

Бездротовий датчик кута нахилу.

Бездротовий датчик кута нахилу і обертання

Практично не має нормальних дротових аналогів. Розширює сферу застосування звичайних датчиків, наприклад, показує напрямок обертання бочки бетоновоза, або кут нахилу стріли крана.

Детальніше про ці датчиках і про досвід їх застосування ми розповімо в наступних публікаціях.